Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Hendikepovaný senior (72) se ztratil v lese: Úplnou náhodou ho našel policejní psovod

Ilustrační foto.
Po běžencích u Plzně pátral i policejní vrtulník s termovizí.  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: VaB - 
17. března 2021
13:33

Jindřichohradečtí policisté pátrali po hendikepovaném seniorovi, který se ztratil v lese. Zburcovali k velké akci, nakonec se muže podařilo najít úplnou náhodou.

V pondělí přišla na policejní služebnu v Suchdole nad Lužnicí žena, která pátrala po svém nevlastním hendikepovaném synovi (72), který se nevrátil domů. Snažila se ho najít, ale nedařilo se jí to. Do obce Suchdol vyjela hlídka a začala zjišťovat, kolik kolegů budou potřebovat. 

„Proto byla rychle zorganizována pátrací akce, do které byli nasazeni policisté ze Suchdola nad Lužnicí a Třeboně, profesionální hasiči z Třeboně, dobrovolní hasiči ze Suchdola nad Lužnicí, Rapšachu a Majdaleny i vojáci AČR. Do pátrání se dobrovolně zapojili i občané z obce, ze které pohřešovaný senior pochází.  Informace o pohřešovaném byla policisty rovněž předána do Rakouska,“ popisuje policejní mluvčí Hana Millerová.

Do pátrání se zapojil i psovod z Jindřichova Hradce se svým čtyřnohým kamarádem Gaunerem. „Policejní psovod Lubomír Ábel na místě posvítil do lesa, neboť chtěl použít policejního psa k vyhledání pachové stopy pohřešovaného. Ještě před nasazením čtyřnohého pomocníka však spatřil ve tmě v lesním porostu siluetu člověka. Tuto osvítil a k postavě se přiblížil. V zápětí zjistil, že se jedná o pohřešovaného muže,“ popsala mluvčí.

Na místo směřoval i policejní vrtulník letecké služby vybavený světlem a termovizí, cestou byl ale odvolán. „V tu dobu byl 1 stupeň Celsia. Pátrací akce tak ve 21:45 hodin šťastně končí. Prokřehlý  a podchlazený hendikepovaný senior byl úspěšně vypátrán.  Na místo se dostavila ZZS ze Suchdola nad Lužnicí, která neshledala u vypátraného muže žádné zranění, a proto byl převezen do místa svého bydliště,“ zakončila mluvčí. 

Video  Po běžencích u Plzně pátral i policejní vrtulník s termovizí.  - PČR
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud