Neděle 11. duben 2021
Svátek slaví Izabela, zítra Julius
Oblačno 17°C

Hromadná nehoda na D1: Patnáct nabouraných aut, osm zraněných a uzavřená dálnice!

Aktualizováno -
16. března 2021
20:00
Autor: ČTK - 
16. března 2021
16:06

Zhruba 15 aut havarovalo v úterý při několika nehodách před 13:30 na dálnici D1 mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi na Přerovsku. Podle mluvčí záchranné služby Lucie Urbanové se zranilo osm lidí, sedm bylo převezeno do nemocnice, z toho jeden letecky. Doprava na dálnici ve směru na Ostravu byla krátce po 19:00 plně obnovena, řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Řidiči zřejmě doplatili na namrzlou vozovku. V okolí se podle hasičů staly další nehody. Nepříznivé klimatické podmínky zasáhly Moravskou bránu na Přerovsku. Pět aut se podle mluvčího hasičů Radka Buryánka střetlo při hromadné nehodě na D1 ve směru na Lipník nad Bečvou v katastru Hrabůvka, tyto nehody se obešly bez zranění.

„V katastru Milenov havarovalo zhruba devět aut, osm lidí se zranilo a v katastru Lipníku nad Bečvou došlo ke střetu osobního automobilu a vozidla Střediska správy a údržby dálnic, i tato nehoda byla bez zranění,“ sdělil mluvčí hasičů.

Podle mluvčí záchranné služby bylo z místa odvezeno do nemocnic sedm zraněných, osmého ošetřili na místě. „Letecky byl transportován jeden pacient na urgentní příjem Fakultní nemocnice Olomouc se středně těžkým zraněním. Byl při vědomí a stabilizován. Dalších šest zraněných bylo převezeno na chirurgické ambulance nemocnic v Přerově a v Hranicích. Jednalo se o lehčí zranění, oděrky, úrazy hlavy, kontuze hrudníku a horních končetin,“ řekla v úterý Urbanová.

Podle mluvčího policie auta havarovala před 13:30 mezi 304. a 306. kilometrem dálnice D1 ve směru z Olomouce na Ostravu. Úsek mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi byl poté uzavřen, poté byl zprovozněn odstavný jízdní pruh a od 19:00 byla dálnice znou otevřena.

Změna počasí se podepsala i na řadě dalších nehod v této oblasti. Hasiči zasahovali také u střetu dvou dodávek se třemi zraněnými na silnici číslo 48 směr Nový Jičín na hranici Olomouckého a Moravskoslezského kraje, na místě zasahoval také vrtulník zdravotnické záchranné služby. Nehoda dvou osobních aut bez zranění se stala i u obce Jezernice, doplnil Buryánek.

Podle dopravních informací Ředitelství silnic a dálnic leží nyní na D1 u Hranic na Přerovsku rozbředlý sníh, v místě padá déšť se sněhem a fouká silný vítr. Správci cest nabádají ke zvýšené opatrnosti. Sněžení nebo déšť se sněhem hlásí správci silnic také na Jesenicku a Šumpersku.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání