Pondělí 19. duben 2021
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Zataženo, déšť 11°C

Do Olšavy se převrátila míchačka: Hasiči museli postavit nornou stěnu

Do řeky se převrátila míchačka, zasahovalo u ní několik jednotek profesionálních hasičů.
Do řeky se převrátila míchačka, zasahovalo u ní několik jednotek profesionálních hasičů.  (Autor: HZS Zlínského kraje)
Autor: ran - 
25. února 2021
18:56

Několik jednotek hasičů zasahovalo po 14. hodině v Uherském Brodě, když se do řeky Olšavy převrátil domíchávač betonu. Příčinu nehody policie vyhodnotila jako „nesprávný způsob jízdy“.

Profesionální hasiči byli na místě ve 13:52, čekala je dopravní nehoda domíchávače převráceného do řeky Olšavy. „Při havárii došlo k úniku provozních náplní, které hasiči zachycují pomocí speciálních sorpčních látek a norných stěn,“ uvedl mluvčí Pavel Řezníček na facebooku hasičů Zlínského kraje.

„Podle prvotních informací ke zranění řidiče nedošlo. Velitel zásahu na místě řešil také způsob vyproštění stroje z koryta řeky,“ dodal mluvčí. Policie dostala informaci o havárii pár minut před tři čtvrtě na dvě, napsal Zlínský deník.

„Jednalo se o dopravní nehodu nákladního automobilu, který navážel beton pravděpodobně na stavbu protipovodňové zdi, dostal smyk a sjel do vody,“ řekl deníku k nehodě policejní mluvčí Petr Jaroš.

„Dechová zkouška u řidiče byla negativní, žádné zranění z místa nahlášené nemáme, takže policisté to vyhodnotili jako nesprávný způsob jízdy,“ vysvětlil Jaroš.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání