Úterý 13. duben 2021
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Nečekané potíže u soudu kvůli vraždě Moniky (†36) a Klárky (†8): Kramného čekalo velké zklamání

Autor: jel, jel - 
24. února 2021
15:33

Petr Kramný, který byl v roce 2016 odsouzen na 28 let za vraždu své manželky Moniky a dcery Klárky na dovolené v Egyptě, požádal o obnovu procesu. Jednat se o tom mělo od 17. do 19. března, státní zástupce však požádal o jiný termín. Kramný si tak na rozhodnutí, zda bude proces obnoven, počká ještě o něco déle.

Ostře sledovaný případ se odehrál v roce 2013, podle obžaloby Kramný v hotelu v Egyptě zavraždil svou ženu a dceru elektrickým proudem. O tři roky později ho Krajský soud v Ostravě poslal do vězení na 28 let. Odsouzený muž však svou vinu trvale popírá.

O obnovu soudního řízení požádal Kramný a jeho matka. Jednání o obnově řízení bylo původně naplánováno na 17. až 19. března. Podle informací Deníku však státní zástupce požádal o posunutí termínu, což serveru potvrdil i místopředseda ostravského krajského soudu Igor Krajdl. Jednání by tak mělo proběhnout o týden později.

Během celého procesu se objevilo mnoho zvratů a problematických momentů. Lékařská zpráva po převozu těl do České republiky uvedla, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Obhajoba si pak nechala vypracovat posudek od jiných znalců, kteří tvrdili, že Monika a Klárka zemřely na následky otravy. Znalci, kteří vypracovali posudek ve prospěch Kramného, Igor Fargaš a Radek Matlach nakonec sami skončili u soudu. Ten rozhodl, že oba vědomě zkreslili závěry posudku ve prospěch obžalovaného.

Kramný si dále stěžoval na podjatost soudu, který o něm rozhodoval. Na senát Krajského soudu v Ostravě se soudkyní Renatou Gilovou podal stížnost u Vrchního soudu v Olomouci. Tam ovšem neuspěl, a tak se obrátil na Nejvyšší soud. I ten jeho stížnost zamítl. O Kramném by tak měla nyní rozhodovat tatáž soudkyně, která jej před lety uznala vinným.

Video Kramného obhájkyně komentuje rozsudek. - Jiří Krušina

Další videa
Osoby v pátrání