Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 7°C

Mladičký Vadim beze stopy zmizel: Po 12 dnech našli tělo uvězněné v utopeném autě

Autor: ran - 
25. ledna 2021
13:53

Dvanáct dní trvala pátrací akce po mladém Ukrajinci Vadimovi. Poslední dva dny probíhala u vodního kanálu v Novém Městě nad Váhom na Slovensku. Hasiči a policisté tam hledali utopené auto. Patřit mělo nezvěstnému mladému cizinci z Ukrajiny. Pátrání skončilo nálezem auta a bohužel i těla. To bylo uvězněné v kabině.

Teprve 22letý Vadim z Ukrajiny přijel na Slovensko za prací. Získal zaměstnání a bydlel v Novém Městě nad Váhom. Před 12 dny však beze stopy zmizel. Známky toho, kde by se mohl nacházet, se objevily až na konci ledna na březích tzv. derivačního kanálu řeky v Novém Městě nad Váhom. Informoval o tom web Noviny.sk.

„Po nahlášení informace o tom, že se u železného mostu mají nacházet plasty pravděpodobně z vozidla, které měl používat nezvěstný muž, byla vyhlášena pátrací akce,“ řekla webu mluvčí krajského ředitelství Danka Adamiková. Do akce musel jít i člen potápěčské skupiny. „Člen potápěčské skupiny po dohodě s policií vykonal ponor, během něhož prohledal plochu o rozloze přibližně 25 krát 50 metrů,“ upřesnil mluvčí hasičů Marián Petrík.

Podmínky zásahu byly mimořádně náročné. Hladina vody byla vysoko, proud silný a viditelnost nulová. „Během prohledávání vozidlo nalezeno nebylo. Vzhledem k nepříznivým podmínkám bylo po dohodě s policií pátrání přesunuto na další den,“ řekl Petrík. Další den tým auto našel, bohužel se uvnitř nacházelo mrtvé tělo.

„Během pátrací akce bylo z kanálu vytaženo osobní motorové vozidlo, ve kterém se nacházelo lidské tělo mužského pohlaví bez známek života dosud nezjištěné totožnosti,“ sdělila mluvčí Adamiková. Podle informací webu je mrtvým mužem s největší pravděpodobností právě nezvěstný Ukrajinec. V autě se našly i doklady.

K tragické nehodě došlo nejspíš tak, že mladík cestou do práce vybočil z cesty a nešťastně sjel ze svahu do vody, odkud se už nedostal. Zda mohlo dojít k cizímu zavinění, ukáže až nařízená pitva. Ta také řekne více o přesné příčině smrti mladého Ukrajince.

Video Dva dny policie pátrala po vozidle, které sjelo do říčního kanálu. Našli v něm mrtvého muže. - TV JOJ

offline ( 25. ledna 2021 18:53 )

A já blázen myslel, že všichni odjeli domu, když tu není práce a ejhle! Oni sem naopak přijíždějí. Ale co, Vadim má jistě spoustu bratrů, bratranců, sester a sestřenic a ti jsou jistě také všichni na Slovensku, u nás nebo dále na Západě. Sám má taky už nejméně dvě - tři děti, aby náhodou Ukrajinci nedošli, toho bohdá nebude.

Jirik-ta ( 25. ledna 2021 15:07 )

cesta za štěstím je trnitá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud