Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 11°C

Zemřel dědic ropného impéria John Gilbert Getty (†52): Našli ho sedět v lotosovém květu

Autor: jžk - 
1. prosince 2020
16:52

Dědic pohádkového bohatství, John Gilbert Getty (†52) byl nalezen mrtvý. Nacházel se v meditačním posedu na posteli v hotelovém apartmá v San Antoniu v americkém státě Texas. V levé ruce držel brýle, oči i ústa měl otevřené. Dvaapadesátiletý muž byl jedním z mnoha potomků J. Paula Gettyho, který kdysi býval nejbohatším mužem světa.

Vnuk miliardářského magnáta a dědic odhadovaného rodinného jmění 5 miliard dolarů (cca 110 miliard Kč) byl nalezen 20. listopadu v hotelovém pokoji před svým notebookem mrtvý. Seděl v pozici lotosového květu a našel ho zaměstnanec hotelu. Policii později řekl, že Getty byl na dotek už studený a nejevil žádné zámky života.

Podle policie nešlo o smrt z cizího přičinění. Getty v hotelu pobýval tři týdny, jeho asistent od něj obdržel poslední zprávu den před smrtí. V jeho telefonu našli zprávu adresovanou osobě, která je pravděpodobně drogový dealer. Proč bohatý muž v nejlepších letech zemřel, není ale doposud jasné.

Pozice, ve které byl Getty nalezen, je často spojována s meditací či jógou, při níž člověk sedí se zkříženýma nohama a je známa jako Padmásana – lotosový květ. „Gordon Getty s těžkým srdcem oznamuje smrt svého syna Johna Gilberta Gettyho,“ řekl mluvčí šestaosmdesátiletého magnáta. Jeho rodina pak vzdala zesnulému hold jako synu, bratru, otci a hudebníkovi, který na tomto světě zanechal dva bratry a dceru.

Nejde o první smrt rodinného příslušníka. Jiná tragédie postihla Gettyovy, když před šesti lety zemřel Johnův bratr Andrew s toxickou hladinou metamfetaminu v krvi. Bylo to pouhé dva měsíce po smrti jejich matky Ann (†79), která v září zemřela na infarkt. John by jedním ze sedmi dětí Gordona Gettyho, který v roce 1985 zdědil šestinu otcova majetku.

Můj otec byl nejúžasnější muž, který kdy přistál na této planetě, a já budu navždy nejpyšnější dcera,“ napsala pod sled společných fotografií Ivy Gettyová (25). „Miluju tě, tati… život bývá občas krutý… teď na mě nedohlíží jeden, ale dva andělé strážní,“ napsala Ivy, která nesla podobně těžce i odchod své babičky.

Některá úmrtí se nedají předvídat, když ani my sami nevíme, co se děje s naším tělem. Každých 40 vteřin zemře jeden člověk na mrtvici. Je to velký celosvětový problém, málokdo ale pozná, když se u něj symptomy mrtvice objeví. Přitom léčba musí být zahájena co nejdříve.

Jelimanek ( 1. prosince 2020 18:28 )

Není to ten Getty co ho kdysi v Itálii unesla mafie a uřízla mu ucho?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání