Pondělí 25. leden 2021
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Oblačno, sněžení 1°C

Žena si zaplatila relaxaci ve zvukotěsné nádrži: Za pár desítek minut byla mrtvá

Ilustrační foto  (Autor: shutterstock)
Autor: jel - 
25. listopadu 2020
18:43

Tragická událost se odehrála v jednom z kosmetických salonů v polském Gdaňsku. Třicetiletá žena přišla na relaxační proceduru v takzvaném floating tanku. Personál ji po chvíli našel mrtvou.

K tragédii došlo už 20. listopadu, média však o ní informovala až nyní. Jedná se o nádrž s vodou o teplotě lidského těla, slouží k tomu aby člověka izolovala od zvuků a další rušivých podnětů. Využívá se v alternativní medicíně, k relaxaci i jako meditační prostředek. Místo odpočinku však žena při proceduře zemřela.

„Žena použila deprivační nádrž (jiný název pro floating tank; pozn. red.). Když po ukončení procedury klientka nereagovala, obsluha salonu otevřela nádrž,“ uvedl pro TVN24 Mariusz Duszyński z místního policejního okrsku. Obsluze se naskytl hrozný pohled, žena nevykazovala známky života!

Přestože byla ihned přivolána sanitka, resuscitace nebyla účinná a žena zemřela. Co bylo příčinou jejího úmrtí, zjistí až nařízená pitva, okolnosti úmrtí jsou nejasné. Policie ovšem zahájila vyšetřování a salon, v němž se incident stal, byl dočasně uzavřen. Pokud se prokáže cizí zavinění, může obviněnému hrozit až pět let vězení.

Pomoci bližnímu, když je v nouzi, nemusí být tak jednoduché, jak to vypadá.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud