Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Konec Ordinace: Zemře další z postav? Za 15 let jich seriál zabil 17! PŘEHLED

/
 • Rakovina, autonehoda i sebevraždy! Ordinace za 15 let zabila minimálně 17 postav
  25. listopadu 2020 ● 10:00

  Ve skutečnosti bohužel lékaři přicházejí o některé pacienty, seriálová Ordinace nikdy nebyla výjimkou. Ba co víc, za dlouhých 15 let vysílání tohoto seriálu z lékařského prostředí dokonce zemřelo i poměrně dost divácky oblíbených postav. Pojďte si připomenout zatím nejvýznamnější úmrtí v Ordinaci v růžové zahradě 2! Přibyde ještě nějaké, než se děj v Kamenici navždy uzavře?

 • 1.

  Smrt rukou neonacistů

  První velká smrt v Ordinaci v růžové zahradě, která hluboce zasáhla fanoušky, přišla již v roce 2007 a jen zanedlouho poté přišla Ordinace 2 a přesun z gynekologie na chirurgii. Řeč je samozřejmě o milované gynekoložce Gitě Petrové, která byla nejen srdcem původní ordinace v »Růžovce«, ale také velkou láskou Čestmíra Mázla v podání Petra Rychlého. Měli zrovna před svatbou...

  Jelikož představitelka Gity Daniela Šinkorová (47) si přála skončit a nastaly zmatky se smlouvami, diváci ani její smrt na vlastní oči neviděli. Odjela na kongres do Německa, z něhož už se ale nevrátila. Na nádraží se omylem připletla ke rvačce neonacistů a utrpěla smrtelná zranění. 

  Díl: 195. (1. řada)

  Daniela Šinkorová se v rozhovoru rozvyprávěla o natáčení Ordinace.
  Autor: TV Nova a archiv Blesku

 • 2.

  Infarkt na chalupě

  Ikonou prvních dílů Ordinace byl také důvěrník Gity a dokonalý gentleman, pan doktor Aleš Čížek, kterého si zahrál Ladislav Potměšil (75). V seriálu začínal coby vdovec s dvěma dospělými dcerami, ovšem lásku našel po boku zdravotní sestry Vendulky, která vedle něj rozkvetla. Z Vendulky alias Veroniky Jeníkové (56) se ale v roce 2008 stala rázem vdova, když Aleš nepřežil infarkt. Naposledy vydechl na chalupě, kterou si manželé pořídili nedlouho předtím. Diváci tuto smrt hojně oplakali,

  Díl: 258.

  Ladislav Potměšil alias doktor Čížek
  Autor: 

 • 3.

  Rakovina Mázlovy manželky

  Kdo sledoval Ordinaci skutečně od začátku, jistě si vzpomene na maminku Jakuba Mázla Marcelu - Alenu Štréblovou (54). Ta už měla dost nevěr manžela Čestmíra a rozvedla se s ním, aby mohla být s ředitelem nemocnice Karlem Bílým v podání Igora Chmely (49). Jenže posléze onemocní rakovinou a svůj boj s touto nemocí prohraje. Scenáristé to prý naplánovali už od samého začátku. Při psaní závěrečné scény jejího loučení s malým synkem Jakubem se údajně dojala i scenáristka až k slzám!

  Díl: 83.

  Alena Štréblová
  Autor: ahaonline

 • 4.

  Osudný pád z výšky

  Hlavní hvězdou Ordinace v růžové zahradě 2 (tedy po přesunu na chirurgii) byla zpočátku Bára Munzarová (48), která hrála Pavlu Barnovou. Její zprvu zakázaná romance s inženýrem Honzou Hakenem v podání Martina Trnavského (50) skončila tragicky. Dvojici se mělo blýskat na lepší časy, když se bohužel stavitel a architekt v roce 2009 vážně zranil při slaňování z výškové budovy a v nemocnici pak zemřel. Jeho představitel totiž přestoupil do slovenské Ordinace, kde si »polepšil« a ztvárnil ředitele nemocnice. Ve skutečném životě pak, shodou okolností, tvoří Trnavský s Munzarovou pár dodnes.

  Díl: 87. (2. řada)

  Seriál Ordinace v růžové zahradě 2 po 15 letech skončí
  Autor: TV Nova

 • 5.

  Pooperační potíže

  Od začátku druhé řady Ordinace vídáme také kdysi podnikatele Jindřicha Valšíka alias Vlastimila Zavřela (66). Nejdřív to byl spíše záporák, posléze se ale napravil a stal se z něj zábavný dobrák a milovník jezevčíků. Svůj podíl na tom měla i seriálová ztráta milované manželky - Cecílie neboli Cilky. Tu si zahrála Zdena Herfortová (75), ovšem dlouho se tam neohřála - v roce 2009 ji v ději postihl kolaps. Bojovali o ni sice ještě na sále, ale nakonec zemřela kvůli stenóze krkavice. Paní Herfortové to ale líto být nemusí, protože roli dostala také ve spin-offu Ordinace Doktoři z Počátků.V současnosti pak v konkurenční Slunečné zatápí seriálovému zeťovi Filipu Blažkovi (47).

  Díl: 98. (2. řada)

  Zdena Herfortová jako Cilka Valšíková v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.
  Autor: TV Nova

 • 6.

  Průšvihář až do poslední scény

  Velmi rozporuplná postava - chráněnec Valšíkových a nadějný mladý lékař, bohužel floutek, co se honil za každou sukní. Kromě toho se zadlužil kvůli prohrám v pokeru, a dokonce se dal na dráhu zločinu a přepadl benzinku.Takový byl Robert Šambera, jemuž tvář propůjčil herec Petr Konáš (37). V roce 2010 jeho seriálové řádění skončilo drsnou autonehodou. Robert naposledy vydechl na operačním sále a za jeho smrt byl posléze soudně popotahován oblíbený primář Frynta alias Jan Šťastný (54). Petr Konáš ale bílý plášť neodložil a lékaře ztvárnil i v primáckých seriálech Cesty domů a Modrý kód (nově Sestřičky Modrý kód).

  Díl: 194. (2. řada)

  Petr Konáš jako doktor Robert Šambera v Ordinaci v růžové zahradě 2.
  Autor: TV Nova

 • 7.

  Rakovina ho zabila »omylem«

  Dalším na řadě je pak i zmíněný Frynta - několik let vedl kamenickou chirurgii a vystřídal mnoho partnerek včetně Terezy Kostkové (44) a následně Jany Strykové (41). Právě druhá jmenovaná ztvárnila Kateřinu, která s ním byla do poslední chvíle těžkého boje se zákeřnou rakovinou. Jeho asistovaná sebevražda byla velmi silným momentem seriálu, ovšem paradoxem je, že původně měl Frynta přežít - jenže scenáristé mu omylem určili takovou diagnózu, u níž to nebylo možné. 

  Šťastný však na populární seriál nezanevřel a ještě párkrát se tam mihl ve vzpomínkách či »na onom světě«, když byl na pokraji smrti doktor Hanák neboli Radim Fiala (49). Jenže v posledních letech už herce vídáme spíše na Primě, a to v seriálech Krejzovi (kde měl dokonce dvojroli) a také ve Slunečné coby Profesora.

  Díl: 361.

  Odchod primáře Frynty nejvíce oplakala zdravotní sestřička Jana Stryková alias Kateřina Vránová.
  Autor: archiv Blesku, tv nova

 • 8.

  Srdeční selhání Magdy

  Poměrně šokující byl také konec seriálové Magdy Mázlové, co přišel na řadu v roce 2013. Nejdříve platila Magda za potvoru, pak se ale uklidnila po boku Čestmíra Mázla alias Petra Rychlého. Dokonce se jim narodil syn Mikuláš alias Miky a překonali její nevěru i vážnou nehodu, kdy to vypadalo, že už Magda nebude moct operovat. Stavěli si vysněný dům, jenže krásná blondýnka v podání Markéty Častvaj Plánkové (42) přechodila chřipku, což oslabilo její srdce. Zemřela tak na srdeční selhání a pořádně tím srdce zlomila i seriálovému manželovi. Vzhledem k tomu, že byla už třetí jeho životní partnerkou, kterou pohřbil, začali si diváci utahovat z toho, že je vlastně Mázl černým vdovcem. Plánková mezitím stihla zazářit v První republice na ČT a objevit se i v primáckých Krejzových.

  Díl: 456.

  V prosinci 2013 v Ordinaci doktorka Magda Mázlová zemřela na selhání srdce. Seriálový manžel Petr Rychlý se zhroutil.
  Autor: Foto: TV Nova
 • 9.

  Sebevražda největší mrchy

  Do seriálu přišla Lea Vágnerová v podání Michaely Kuklové (52) pro pomstu, ale když se to nepodařilo, ještě jednou se vrátila. Tehdy seriálová sestra Darka Vágnera neboli Michala Novotného (41) pořádně zatápěla švagrové Lucii, tedy Ivaně Jirešové (43). Nakonec ale skončila sama na psychiatrii a v roce 2014 spáchala sebevraždu - ovšem její smrt se přímo nenatáčela, pouze se o tom mluvilo. Vzhledem k tomu, jak se v posledních dílech choval Darek velmi podivně a pro něj netypicky, začali fanoušci spekulovat, zda se náhodou neschyluje k návratu právě psychotické Ley...

  Díl: 512.

  Darkova sestra, primářka Lea Vágnerová (Michaela Kuklová)
  Autor: archiv TV Prima

 • 10.

  Boj se žloutenkou

  Dlouho si v Ordinaci nepobyla ani Dana Batulková (62), představitelka pediatričky Marie Pokorné. Ta byla od začátku svého působení v seriálu (rok 2015) nemocná a zrovna ve chvíli, kdy měla šanci na záchranu díky transplantaci jater, bohužel žloutence podlehla. Zatímco dobrosrdečná Marie po sobě zanechala tři seriálová dítka, Batulková se posléze převtělila v zápornou postavu Lídy Vackové v konkureční Slunečné.

  Díl: 546.

  Dana Batulková
  Autor: nova.cz

 • 11.

  Smrtelná autonehoda

  Stejně tak se dlouho neohřál ani Filip Čáp (49) coby záchranář Pavel Strnad, který rovněž zemřel v roce 2015. V Kamenici nejprve způsobil trochu smršť, jelikož to byl biologický tatínek Toníka Suchého - seriálového adoptivního syna Jana Čenského (59) a Dany Morávkové (49). Do Morávkové neboli Zdeny se také zakoukal, a tak byli s Čenským alias Davidem Suchým jako dva kohouti na jednom smetišti. Po vyostřené hádce však usedl do auta a vyboural se, přičemž zraněním podlehl v nemocnici. 

  Díl: 566.

  Filip Čáp coby Pavel Strnad v Ordinaci v růžové zahradě 2.
  Autor: TV Nova

 • 12.

  Smrt těhotné Stely a záchrana miminka

  V roce 2016 diváky šokoval náhlý konec postavy jménem Stela Seifertová, co ji hrála Kamila Kikinčuková (31). Zdravotní sestřička a dcera ředitele nemocnice (toho si zahrál její skutečný otec Pavel Kikinčuk) si vzala MUDr. Tomáše Zajíce alias Braňa Holička (35) a čekala s ním dítě. Ovšem místo štěstí si toho spíš dost vytrpěla a nakonec se jí rovněž stala osudnou dramatická autonehoda. Miminko se sice podařilo zachránit, ale ona sama nakonec vážným zraněním podlehla. 

  Díl: 655.

  Ordinace v růžové zahradě 2: Pavel Kikinčuk jako ředitel nemocnice Štěpán Hejduk a jeho dcera v seriálu i ve skutečnosti Kamila Kikinčuková v roli Stely Seifertové.
  Autor: TV Nova

 • 13.

  Dvojitý zápas s rakovinou

  Vedlejší roli, ovšem s velmi silným koncem, si v Ordinaci zahrála také herečka Anna Schmidtmajerová (35) coby Lenka Ženíšková, dcera pediatra v podání Zdeňka Žáka (68). Ten při svém prvním působení v seriálu řešil dilema, zda být s manželkou či milenkou, ovšem podruhé měl hlavně starosti s divokou dcerou, která měla rakovinu a odmítala se léčit. Ve stejnou dobu navíc onemocněla stejnou chorobou i diváky milovaná Běla v podání Zlaty Adamovské (61). Zatímco ta však boj vyhrála, seriálová Lenka v roce 2016 zemřela.

  Díl: 697.

  Anna Schmidtmajerová coby Lenka Ženíšková v Ordinaci v růžové zahradě 2.
  Autor: TV Nova

 • 14.

  Smrt po veselce s Bobo Švarcem

  Zábavnou figurkou, která neměla dlouhého trvání, byla rázná kamioňačka Romana Babáková v podání nezapomenutelné Valérie Zawadské (62). Jelikož  trpěla idiopatickou plicní fibrózou, věděla, že se jí čas krátí. Užívala si života plnými doušky a rozhazovala peníze - kvůli dědictví si ji vzal Bobo Švarc neboli Martin Zounar (53), ovšem po její smrti v roce 2017 teprve zjistil, jak si z něj vystřelila. Dědictví mělo totiž jistý háček...

  Díl: 717.

  Svatba Boba Švarce a Romany Babákové v Ordinaci
  Autor: TV Nova

 • 15.

  Odmítnutí resuscitace

  Daleko déle působila v Ordinaci doktorka Andrea, nejprve Blechová a později Hanáková. Její muž Petr Hanák a ostatně i diváci věděli, že Andrea trpí vrozenou spinocerebelární ataxií, která by se jí mohla stát osudnou, ovšem nakonec vše skončilo za mnohem dramatičtějších okolností. Blondýnka v podání Kláry Cibulkové (45) v roce 2018 chránila při střelbě pacientku vlastním tělem. V nemocnici pak zemřela, jelikož měla ve své složce napsáno, že odmítá resuscitaci. Ovšem Hanákovi to zlomilo srdce a není tedy divu, že z její náhlé smrti vinil řadu svých kolegů.

  Díl: 820.

  Ordinace v růžové zahradě 2 - Andrea Hanáková v podání Kláry Cibulkové
  Autor: archiv TV Nova

 • 16.

  Drsná rvačka alkoholičky s dcerou

  Naopak jen pouhé tři měsíce ztvárňovala Sabina Králová (50) alkoholičku Ilonu Šedivou.  Ta zemře po rvačce s nevlastní dcerou Šárkou, kterou si zahrála Štěpánka Fingerhutová (24). Ani resuscitace v nemocnici už nepomůže. Seriálová dcera pak pro změnu přeběhla do konkurenčního Modrého kódu.

  Díl: 738.

  Alkoholička Ilona z Ordinace v růžové zahradě 2 (2017)
  Autor: M. Pátek, M. Hykl, P. Machan, D. Kundrát

 • 17.

  Dramatická sebevražda

  Neméně dramatická byla ale i zatím poslední smrt v Ordinaci (třeba ještě nebude zcela poslední?) v roce 2019, kdy vyhasl život mladého doktora Svobody. Ten do Kamenice přišel jako zadaný a spokojený muž, jenže pak se vše převrátilo vzhůru nohama. Začal si s Marikou Lukáčovou neboli Andreou Růžičkovou Kerestešovou (36), společně způsobili autonehodu a on to vzal na sebe. Pak začal být na Mariku nebezpečně fixovaný a unesl ji - nakonec jí ale neublíží a sám spáchá sebevraždu skokem z budovy- přímo před jejími zraky. Sám představitel této role Libor Stach přiznal, že měl z natáčení velký respekt. „Bylo to docela náročné, já mám totiž šílený strach z výšek. Navíc byl silný vítr, až se nám málem jednou převrátil jeřáb s kamerou. A já jsem měl pocit, že ztrácím rovnováhu,“ prozradil tehdy dokonce.

  Díl: 905.

  Libor Stach spáchal v Ordinaci sebevraždu
  Autor: TV Nova
  Fotogalerie
  262 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 19

BoziMilda: V posledním díle chcípnou všichni na Covid. A to během jedné hodiny. Do nemocnice dorazí Flégr, vypne přístroje, zhasne, zamkne a ty co budou venku uloží do pouličních mrazáků. Podívá se do kamery, řekne, já jsem vám to říkal a půjdou titulky.

(25. 11. 2020 22:18)

REBEL TV: Mladej Heřmánek mi zas tak nevadí ale tu *** Geislerovou nenávidím!

(25. 11. 2020 19:44)

radkapatka2014: Na Ordinaci se dívám, ale je pravda, že už to nemá štávu. Myslím, že bude nahrazena ještě větší "slátaninou". Co jsem se dočetla , tak něco podle slovenského seriálu , který se jmenuje "Sestřičky", doufám , že to bude mít jiný název než ten na Primě a hrát tam má Geislerová se sestrou a mladej Heřmánek , tak to potěš koště ! To už bude trochu přesestřičkováno, navíc tyhle herce nesnáším.

(25. 11. 2020 19:28)

jirka68: Nejlépe kdyby zemřeli všichni ať už konečně je té slátaniny konec .

(25. 11. 2020 17:51)

ejvm1712: Hromadná bude,ale soulož na rozlučkové večírku.

(25. 11. 2020 17:13)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy