Pondělí 18. leden 2021
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno, sněžení -3°C

Tři migranti se dostali z Rumunska do Česka na podvozku kamionu: Vyskákali na Vysočině

ilustrační foto  (Autor: David Malík)
Autor: ČTK - 
25. listopadu 2020
09:55

Policie na Vysočině zadržela v pondělí v podvečer tři cizince, zřejmě z Maroka. Neměli u sebe žádné doklady. Ukrývali se v podvozku bulharského kamionu. Když ho na odpočívadle na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu opustili a utíkali do blízkého lesa, všiml si jich člověk, který zavolal policii. Policisté trojici zadrželi. V dnešní tiskové zprávě o tom informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

„Hned při první komunikaci policistů s muži bylo zřejmé, že se jedná o cizince. Muži u sebe neměli žádné cestovní doklady, které by je opravňovaly k pobytu na území České republiky, a nebyli tak schopni věrohodně prokázat svoji totožnost. Hlídce muži pouze uvedli, že jsou státními příslušníky Maroka a že jsou uprchlíci,“ uvedla Čírtková. V úkrytu na podvozku jeli už z Rumunska, řidič kamionu o nich zřejmě nevěděl.

Muži navíc porušili opatření ministerstva zdravotnictví před zavlečením nemoci covid-19. „U všech cizinců jsme provedli nezbytné identifikační úkony a zajistili provedení testů na covid-19. U všech cizinců byly výsledky testu negativní,“ sdělila Čírtková.

Muži skončili v Záchytném zařízení pro zajištěné cizince do Bálkové, budou předáni na Slovensko. Řidič kamionu podle závěru policie o cizincích, které vezl, nevěděl. „Proto nebyl žádný zákonný důvod řidiče zadržovat,“ dodala Čírtková.

 

krapotkin ( 25. listopadu 2020 12:17 )

Pokud tyhle nezvané přivandrovalce nebudeme střílet jako za totáče, pak sem pořád polezou.

Manowar ( 25. listopadu 2020 10:11 )

Zlatá železná opona.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud