Pátek 27. listopad 2020
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo 2°C

Stánkaři prodávali u hřbitova dušičkové věnce: Policie jim to rázně zatrhla

Autor: rc - 
28. října 2020
20:29

Koronavirus zasáhl i do dušiček. Policisté ve středu zasahovali u krematoria v Pardubicích, kde tři prodejci prodávali smuteční věnce a další dušičkové předměty. Strážníci proto prodejce pokutovali a poslali domů.

Konec října se nese ve znamení vzpomínání na zesnulé a navštěvování hřbitovů. Ovšem letošní Dušičky poznamenala pandemie koronaviru. Před krematorii každoročně postávají stánkaři prodávající věnce a další dušičkové zboží. Stánkaři v Pardubicích letos byli zaměstnancem městského úřadu v úterý upozorněni, že není možné, aby prodávali předměty před krematoriem, nicméně tři prodejci neuposlechli. Ve středu, kdy zákaz začal platit,  se rozhodli, že před tamní krematorium své stánky postaví. Někdo je ale nahlásil.

Strážníci, kteří byli na místo přivoláni, dali stánkařům pokutu a poslali je domů. „Jejich vysvětlení bylo, že viděl jsem tady kolegu, tak jsem taky rozbalil stánek,“ uvedl pro deník iDnes.cz mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora s tím, že je možné dát pokutu až 10 tisíc!  Ovšem dodal, že tak vysokou pokutu strážníci nedali. „Zůstali jsme při těch nižších hladinách,“ uvedl.

Policie posléze o incidentu informovala na sociální síti Twitter. „Víme, že ta nařízení se střídají stejným tempem jako počasí. Proto chceme raději včas upozornit prodejce dušičkového zboží, že své stánky s věnci a chvojím dnes již provozovat nemohou,“ uvedla policie a ke komentáři připsala hashtag „Nesejdeme se na hřbitově,“ odkazujíc na oblíbený český film Marečku, podejte mi pero.

starypes ( 29. října 2020 07:16 )

To zase někdo svou horlivostí p o s r a l .

Uzlik Mazlik ( 29. října 2020 06:34 )

Může mi někdo vysvětlit, proč zakazují prodej těchto předmětů drobným prodejcům, když pan Babiš má otevřenou svoji síť květinářství? V kamenných obchodech se přece logicky lidé nakazí spíš než venku na čerstvém vzduchu. Nikdo mi nevymluvi, že je to další cílený krok, jak zlikvidovat nezávislé malé živnostníky a udělat ze všech lidí zaměstnance, které budou jako poslušné ovečky čekat, jaké drobky jim hodí od stolu.

frantacizek ( 29. října 2020 05:39 )

tohle taky netuším, proč nebylo povoleno. Je to na čerstvém vzduchu a lidem vláda stejně nezabrání jít jako každoročně zavzpomínat na své blízké..Je to na čerstvém vzduchu, lidé nosí ještě roušky venku. Nerozumím tomu..

dr.x.crement ( 28. října 2020 23:33 )

Zase jeden příklad,jak bezmozci ničí obyčejný lid.­....­....­....­....­.toto není způsob roznášení nemoci!
Hlavně že vláda povolila diva­dla,ki­na,kon­certy,­bary : jsou to bezmozci.

BoziMilda ( 28. října 2020 23:19 )

Ještě, že máme udatnou policii. Byla tam hlava na hlavě, nízké stropy, tohle hrozilo, že nakazí i nebožtíky a Andy zase bude muset zachraňovat tisíce mrtvých.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud