Středa 2. prosinec 2020
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Oblačno -1°C

Adámka nechali v Pardubické nemocnici téměř vykrvácet: Rodiče ve smutném příspěvku popsali nepříjemné komplikace

Autor: jel - 
28. října 2020
05:03

Smutný příběh Adámka Vyčítala zasáhl celou republiku. Jsou to už více než tři roky, co byl chlapec hospitalizován v Pardubické nemocnici, kde měl naplánovanou operaci nosních mandlí. Čtyři dny po operaci začal Adámek masivně krvácet, dlouhých 13 minut mu v nemocnici nikdo nebyl schopen poskytnout pomoc a klučík skončil s vážným poškozením mozku. Rodiče v pondělí na sociálních sítích zveřejnili smutný příspěvek, v němž popisují další těžké komplikace, s nimiž se musí potýkat.

Poté, co Adámek před třemi lety začal v nemocnici krvácet, byl poslán na ORL ambulanci, ta byla však zavřená. V nemocnici nastal chaos a chlapečka nikdo neošetřil dlouhých 13 minut, během té doby klučík vdechl krev a došlo k zástavě srdce. Oživit se ho podařilo až po třičtvrtě hodiny trvající resuscitaci. Skončil však v takzvaném bdělém kómatu a s rozsáhlým poškozením mozku.

Adámek nyní vyžaduje nepřetržitou péči. Rodiče na facebookové stránce věnované jejich synovi nyní zveřejnili příspěvek o starostech, s nimiž se potýkají. „Už několikrát se nám stalo, že během cesty se dostaví křeče a je potřeba Adámka položit. Pak jenom rychle najít místo, zastavit, položit a chvilku počkat, až dojde ke zklidnění a uvolnění,“ popsala rodina smutnou situaci. „Když jsme položili Adámka na ten trávník, tak mi ho bylo tak moc líto,“ dodali v příspěvku a připojili fotografii popisované chvíle.

Zároveň však rodiče uvedli, že v libereckém centru, kam chodí chlapec na rehabilitace, je moc spokojený a moc mu pomáhá fyzioterapeutka i tamní sestřička. „Vím, že je tam Adámek moc spokojený, opět v péči fyzioterapeutky paní Ivanky a zdravotní sestřičky paní Jíti, ale i dalších, kteří se snaží tolik pomáhat na té cestě, po které by nikdy nikdo nechtěl jít,“ napsali. 

Podporu rodině pod příspěvkem vyjádřily desítky uživatelů facebooku. „Vy a vaše žena jste neskuteční bojovníci. Strašně mě dojímá fotka klečící maminky u Adámka na trávě,“ napsala paní Veronika. „Myslím na Vás, ta fotografie je úžasná, je v ní vidět tolik lásky. Zároveň se mi chce brečet. Přeji opravdu mnoho sil a nepolevujte v tom nelehkém boji,“ připojila se Andrea.

Policie kvůli případu obvinila lékařku a dvě zdravotní sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Obvinění čelí také Pardubická nemocnice. Případ vyšetřuje kvůli možné podjatosti královéhradecká policie. „Případ je pořád ve fázi vyšetřování. Podávání informací si však k tomuto případu vyhradilo pardubické státní zastupitelství,“ řekla Blesku mluvčí královehradeckých policistů Magdaléna Vlčková.

hayena ( 28. října 2020 10:17 )

Přeji rodičům hodně síly a radosti, z každého malého pokroku.Soucítím s vámi.

fjdksla ( 28. října 2020 07:55 )

Jsou to už více než tři roky... případ je pořád ve stádiu vyšetřování.

Taxodxvedlex ( 28. října 2020 07:52 )

Tohle je je neuvěřitné,velmi bolavé a nikdy přístup lékařky aspol,nemocnice nepochopím.
Navíc jsem v PU rodila,dcerka je bohužel postižená,sice geneticky,ale přístup tamních lékařů k nám byl velmi neci­tlivý,­nepro­fesi­onál­ní.O navazující genetice se raději nezmiňuji.
Moc s rodinou soucítím a doufám,že bude nějaká spravedlnost..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud