Pátek 4. prosinec 2020
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno 4°C

Pedofilního násilníka pustili z vazby: Jeho oběť (†11) kvůli tomu spáchala sebevraždu

Dívka (11) spáchala sebevraždu. Udělala to tehdy, když na kauci pustili muže, který ji zneužíval.  (Autor: Facebook)
Autor: DH - 
22. října 2020
14:36

Jedenáctiletá holčička z Austrálie si vzala vlastní život. Dozvěděla se totiž, že muž (66), který ji sexuálně napadl a zneužil, byl propuštěn z vězení na kauci. Zdrcená matka zveřejnila její smutný příběh.

Annaliesse Ugleová byla žákyní šesté třídy na základní škole. V říjnu zemřela v dětské nemocnici v Perthu po zraněních, která si sama způsobila. Letecky ji do nemocnice převezl vrtulník z venkovské oblasti západně od australské metropole.

Podle matky zesnulé dívky si její dcera vzala život, protože soudce pustil na kauci z vazby muže (66), jenž byl ten den obviněn ze čtyř případů sexuálního napadení dítěte a dalších šesti případů nedůstojného jednání s dětmi mladšími 13 let. Jedním z dětí, které napadl, byla právě i Annaliesse.

Rodina zveřejnila smutný příběh včetně jména své dcery proto, aby upozornila, že podobný postup propouštění sexuálních násilníků na kauci není v pořádku. Annaliesse se svou rodinou totiž žila v těsné blízkosti sexuálního predátora. Zneužíval ji dlouhých šest let. Dívenka si tak podle všeho nedokázala představit, že ho opět uvidí volného poté, co ho zadržela policie a její utrpení konečně skončilo.

Nejbližší popisují zesnulou jako temperamentní dívku plnou života. Byla jednou z pěti sourozenců v rodině domorodého národa Noongar. Ráda sledovala TikTok a chtěla v budoucnu opustit australský venkov a žít ve městě. To už se jí ale nepoštěstí. Rodina z toho teď mimo jiné viní australský systém, který podobná propuštění sexuálních delikventů na kauci praktikuje často.

Teta Annaliesse Corina Abrahamová (43) v současné době organizuje demonstraci proti postupu soudů. Odborníci na právo ale namítají, že soud postupoval dobře. Australské vazební věznice jsou prý přeplněné a v době pandemie koronaviru není namístě zavírat tam každého.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop. I děti mají svou bezplatnou Linku bezpečí na čísle 116 111.

hafblaf ( 22. října 2020 15:17 )

V zaměstnání se musím seznámit s riziky. Pedofil je riziko, tak proč rodiče nejsou informováni když se v okolí se usídli nebezpečný úchyl. Raději předcházet zločinům a kdyby u zveřejněné adresy byla i úchylova fotka, bylo by to super.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud