Pedofil na útěku z léčebny znásilnil v Praze dítě! Oběť prý našel na sociálních sítích

Otřesný případ, který šetří pražská policie, ilustruje neřešitelnou situaci v léčebnách, kde končí devianti po rozhodnutí soudu. Muž na útěku z Kosmonos měl znásilnit dítě, které si předtím našel na sociálních sítích. Volný pohyb, vycházky a přístup k internetu pacientům totiž nemohou zakázat.
Čtyřicetiletý nejmenovaný muž byl soudem poslán do Psychiatrické nemocnice v Kosmonosech na Mladoboleslavsku - měl se zde léčit kvůli deviaci. Soud před ním také chtěl chránit společnost - zejména děti. Jenže to se nepodařilo...
Jak popisuje Český rozhlas, který na případ upozornil, muž měl přístup k internetu a na sociálních sítích „lovil" dětské oběti. Mezi loňským červnem a prosincem našel celkem tři. Problémem ale nebyla jen komunikace s nezletilci - deviant z léčebny chodil na povolené vycházky, ze kterých se vracel později, než měl.
Policisté jeho chování začali šetřit, protože svým chováním porušoval soudní nařízení. Během vyšetřování policisté zjistili, že muž měl v rámci jednoho z útěků v Praze spáchat trestní čin mravnostního charakteru. Podle žalobců znásilnil nezletilé dítě!
Rozhlas se rovněž dotazoval na podrobnosti i ředitelky nemocnice v Kosmonosech Dany Kolářové. Ta ovšem vinu odmítá a celou věc vysvětluje chabým systémem, který jim neumožňuje v podobných věcech bránit. Pacienti se mohou volně pohybovat po areálu a mají i propustky, někteří i na několik dní. Nemocnice navíc nemá žádné zaměstnance, kteří by pacientům v odchodu bránili.
Podobně jim nemohou ani bránit v přístupu na internet, který dnes má každý na chytrém telefonu. „Možnost pacientů ve styku s vnějším světem (mobil, internet, návštěvy, vycházky, korespondence) může být za přísně daných podmínek limitována, avšak vždy individuálně podle zdravotního stavu, a to obvykle jen dočasně,“ napsala Kolářová s tím, že i když pacientovi přístroj odeberou, nezabrání v půjčování či propašování zvenku.
Ministerstvo zdravotnictví už několik let připravuje reformu psychiatrické péče. „Dlouhodobě si uvědomujeme, že systém ochranného léčení není dokonalý,“ reagoval na případ z Kosmonos garant ministerské reformy Martin Hollý, jenž je ředitelem Psychiatrické nemocnice Bohnice.
V rámci reformy se řeší oddělení pacientů se soudně nařízenou léčbou od ostatních i omezení přístupu k internetu, zejména k sociálním sítím.
Neni pravda, kastrace či hormonální útlum pomáhá deviantum avšak hlavní sexuální problém je v mozku, pacient ma hormonální utlum ci kastraci která mu pomáhá zvládat sexuální puzení ale nevyřeší jej