Pedofil na útěku z léčebny znásilnil v Praze dítě! Oběť prý našel na sociálních sítích

Deviant na útěku z léčebny prý v Praze znásilnil dítě: Oběť našel na sociálních sítích (ilustrační foto)  (Autor: Aktu.cz)
Autor: dce - 
3. února 2020
12:12

Otřesný případ, který šetří pražská policie, ilustruje neřešitelnou situaci v léčebnách, kde končí devianti po rozhodnutí soudu. Muž na útěku z Kosmonos měl znásilnit dítě, které si předtím našel na sociálních sítích. Volný pohyb, vycházky a přístup k internetu pacientům totiž nemohou zakázat.

Čtyřicetiletý nejmenovaný muž byl soudem poslán do Psychiatrické nemocnice v Kosmonosech na Mladoboleslavsku - měl se zde léčit kvůli deviaci. Soud před ním také chtěl chránit společnost - zejména děti. Jenže to se nepodařilo...

Jak popisuje Český rozhlas, který na případ upozornil, muž měl přístup k internetu a na sociálních sítích „lovil" dětské oběti. Mezi loňským červnem a prosincem našel celkem tři. Problémem ale nebyla jen komunikace s nezletilci - deviant z léčebny chodil na povolené vycházky, ze kterých se vracel později, než měl.

Policisté jeho chování začali šetřit, protože svým chováním porušoval soudní nařízení. Během vyšetřování policisté zjistili, že muž měl v rámci jednoho z útěků v Praze spáchat trestní čin mravnostního charakteru. Podle žalobců znásilnil nezletilé dítě!

Rozhlas se rovněž dotazoval na podrobnosti i ředitelky nemocnice v Kosmonosech Dany Kolářové. Ta ovšem vinu odmítá a celou věc vysvětluje chabým systémem, který jim neumožňuje v podobných věcech bránit. Pacienti se mohou volně pohybovat po areálu a mají i propustky, někteří i na několik dní. Nemocnice navíc nemá žádné zaměstnance, kteří by pacientům v odchodu bránili.

Podobně jim nemohou ani bránit v přístupu na internet, který dnes má každý na chytrém telefonu. „Možnost pacientů ve styku s vnějším světem (mobil, internet, návštěvy, vycházky, korespondence) může být za přísně daných podmínek limitována, avšak vždy individuálně podle zdravotního stavu, a to obvykle jen dočasně,“ napsala Kolářová s tím, že i když pacientovi přístroj odeberou, nezabrání v půjčování či propašování zvenku.

Ministerstvo zdravotnictví už několik let připravuje reformu psychiatrické péče. „Dlouhodobě si uvědomujeme, že systém ochranného léčení není dokonalý,“ reagoval na případ z Kosmonos garant ministerské reformy Martin Hollý, jenž je ředitelem Psychiatrické nemocnice Bohnice.

V rámci reformy se řeší oddělení pacientů se soudně nařízenou léčbou od ostatních i omezení přístupu k internetu, zejména k sociálním sítím.

Zloba ( 4. února 2020 13:37 )

Neni pravda, kastrace či hormonální útlum pomáhá deviantum avšak hlavní sexuální problém je v mozku, pacient ma hormonální utlum ci kastraci která mu pomáhá zvládat sexuální puzení ale nevyřeší jej

Jan Brandis ( 4. února 2020 08:13 )

To je jasné, hlavně ho nějak neomezovat. havel by z vás měl radost.

cervena_sedma ( 4. února 2020 02:56 )

Pokud má jít ven, tak jedině s náramkem. Kde je problém?

zkratik ( 3. února 2020 23:49 )

jak který dítě to ví.Myslíš,že je takhle poučujou všichni rodiče?

harrin685 ( 3. února 2020 22:00 )

Nikdy nepřeji nikomu nic špatného, ale chtěl bych vidět, jak by asi rozhodoval soudce, kdyby se jednalo o jeho dítě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud