Sobota 22. ledna 2022
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Policistu Pavla (†31) zabila zfetovaná řidička! Na místo tragédie lidé dál nosí svíčky a fotografie

Autor: VaB, red - 
8. října 2020
21:05

Byl to jeden z nejtragičtějších víkendů na českých silnicích.  Na silnicích zahynulo 14 lidí. Jedním z nich byl i policista z Ostravy Pavol K. (†31). Toho dne, 5. července, domů z Prahy s kolegy už nedojel. Policejní auto srazila opilá a zfetovaná řidička, matka dvou dětí Jitka R. (39). Hodinový boj o život Pavol bohužel prohrál. Jsou to už čtyři měsíce.

Trojice policistů, mezi nimi i Pavol, jela z Ostravy do Prahy pracovně. V Moravskoslezském kraji byl zadržen člověk, kterého převáželi do Prahy, aby ho předali pražským kolegům. Poté se odebrali zase domů. 

Jenže v ulici 5. května došlo k nehodě. Bílý mercedes, který řídila Jitka R. (39), v plné rychlosti narazil zezadu do policejního vozu. Doslova ho zdemolovala. Uvnitř byli dva policisté a jedna policistka, dva utrpěli zranění lehčího charakteru, jejich kolega ale bojoval o život. Záchranáři a policisté se ho snažili více než hodinu resuscitovat. Nepovedlo se jim to, policista zemřel.

Policejní prezident Jan Švejdar pak k tragédii uvedl, že řidička, která měla nehodu způsobit, byla pod vlivem alkoholu a snad všech drog, které jsou dostupné. „Pro někoho, kdo usedne za volant s více než 2 promile, nemám žádné pochopení. Hlubokou soustrast rodině...,“ posteskl si brigádní generál. 

Video V ulici 5. května došlo v neděli večer k hromadné nehodě. Policista Pavol ji nepřežil. - Václav Burian

Hádka skončila smrtí

Podle informací Blesku může vedle drog a alkoholu za nehodu hádka Jitky s jejím manželem cizí národnosti. Měli se pohádat a následně pronásledovat z jejich bytu v centru Prahy do Průhonic. Žena měla cestou způsobit ještě jednu nehodu, od které ujela. O pár kilometrů dál pak podle všeho zavinila ještě druhou, tragickou. 

Žena se údajně na místě tragédie policistům smála a měla vtipné připomínky. Z nehody vyvázla takřka bez zranění, měla namožené zápěstí.

Sen se mu stal osudným

Pavol K. (†31) podle jeho známých od malička snil o tom, že bude pracovat v uniformě. Vystudoval střední školu ochrany osob a majetku a po maturitě se nejprve stal strážníkem Městské policie v Ostravě. Ve volném čase zároveň působil jako zdravotník na kulturních a sportovních akcích.

Až do tragické události sloužil jako pořádkový policista v Moravskoslezském kraji. „Pracovitostí a nadšením pro službu, spravedlností a obětavostí si získal srdce kolegů,“ uvedl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Mladý policista měl před svatbou a plánoval rodinu. 

Svíčky a květiny

U místa tragédie se pár dní od nehody objevila spousta květin, svíček a různých vzkazů. Jinak tomu není ani čtyři měsíce od tragédie.

Jen pět dní po nehodě informoval policejní prezident o tom, že Jitce bylo sděleno obvinění. „Řidičce, která v neděli způsobila smrtelnou dopravní nehodu, bylo dnes sděleno obvinění hned pro tři skutky. Usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl na twitteru s tím, že vyšetřování je vedeno na svobodě. 

pjotri ( 9. října 2020 09:00 )

Nějak jsem nepochopil smysl této "zprávy". Mám nezvratný dojem, že událost byla, beze zbytku, vydojena už před 4 měsíci. Proč se to tu objevuje znovu??? Jaký prémie asi dostane pan redaktor za tento znovu použitý, vyvařený čajový pytlík, který našel v nevysypaném odpadkovem kosi? Už se těším na další "převratné" novinky typu Ivetka Bartošová (vulgo Džambulka), Ivan Hlinka atd. Typický příklad práce českého novináře, snícího o Pulitzerově ceně.

e.lesanova ( 8. října 2020 23:42 )

Pokud bude nadále v ČR tak benevolentní přístup k drogám a nízké tresty, tak se nic nezmění...drogové mafie tu řádí už 30 let a politiky a justici to stále nijak "neznepokojuje"...

zemanbures ( 8. října 2020 22:47 )

To jsem tedy zvědavej, kolik ta s*v*i*n*ě dostane. Doufám, že dostane ten nejvyšší možný trest, který pro takové trestné činy přichází v úvahu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání