Sobota 16. října 2021
Svátek slaví Havel, zítra Hedvika
Polojasno 12°C

Syn (47) rok brutálně týral svou matku (68): Házel jí pod nohy petardy

Syn (47) rok brutálně týral svou matku (68): Házel jí pod nohy petardy (ilustrační foto)
Syn (47) rok brutálně týral svou matku (68): Házel jí pod nohy petardy (ilustrační foto)  (Autor: archiv Blesku)
Autor: ČTK - 
30. září 2020
13:21

Hlasitým pouštěním hudby či házením petard pod nohy týral podle policistů téměř rok svou osmašedesátiletou matku sedmačtyřicetiletý muž z Jesenicka. Seniorka jeho chování, které vyústilo i ve fyzické napadení, snášela řadu měsíců. Nakonec se ze svého rodinného domu odstěhovala. Policisté muže nyní obvinili z týrání osoby žijící ve společném obydlí. Muži hrozí až osm let vězení.

Případ se stal v jedné menší obci na Jesenicku. Muž ženu podle kriminalistů fyzicky napadal a psychicky týral nejméně od prosince loňského roku do letošního srpna. Policie uvedla, že muž schválně pouštěl hlasitě hudbu, nechával téct vodu, aby matka platila vysoké účty za vodu, házel jí pod nohy petardy, vulgárně jí nadával či po ní plival.

Při některých incidentech seniorku údajně fyzicky napadl. Rodinný dům obviněný s matkou obýval i přesto, že na chod domácnosti nepřispíval ani korunou a nestaral se o údržbu domu. „Protože se žena svého syna bála, vše snášela, neodporovala mu a raději se mu co nejvíce vyhýbala. Spory se vystupňovaly až do té míry, že soužití se synem se pro seniorku stalo neúnosné a z domu se odstěhovala,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání