Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

Milan (14) a Dominik (17) zaslechli z domu řinkot skla: Uvnitř našli muže v kaluži krve!

Kluci (14 a 17) zachránili život sebevrahovi: Ležel v kaluži krve!  (Autor: Policie ČR)
Autor: VaB - 
4. srpna 2020
21:21

Dva kluci (14 a 17) zachránili život muži, který si na odlehlém místě podřezal žíly! Policie po něm pátrala, jeho matka o něj měla starost. Díky rychlé akci chlapců a neznámého muže se podařilo zachránit lidský život, a to doslova na poslední chvíli!

22. června Milan (14) se svým kamarádem Dominikem (17) z Chuchelna na Semilsku procházeli kolem sídliště Řeky v Semilech. Přes louku kolem opuštěných budov si krátili cestu. Uslyšeli ale řinčení skla, a tak se rozhodli budovu, do které normálně nikdo nechodil, prohledat. 

„Vešli tedy dovnitř, aby zjistili, co se tu děje, a uviděli zde bezvládně ležet na zemi muže v kaluži krve, který na ně nijak nereagoval,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Uvnitř byl muž (36), po kterém zrovna pátrala policie. O pátrání požádala jeho matka kvůli sebevražedným pokusům. Před svým činem si koupil láhev alkoholu a nůž, kterým se pořezal.

Mladíci proto okamžitě zavolali záchrannou službu a požádali o pomoc neznámého dospělého kolemjdoucího. „Ten pak na zraněného dohlížel do příjezdu sanity. Mladíci komunikovali se zdravotníky a navigovali sanitní vůz, který přijel na místo do několika málo minut. Pacienta v kritickém stavu si následně převzal do péče lékař a umístil ho na lůžko anesteziologicko resuscitačního oddělení jilemnické nemocnice. Jeho zdravotní stav je nyní naštěstí stabilizovaný,“ uvedla mluvčí.

Mladíkům za jejich duchapřítomnost a rychlou pomoc poděkoval zástupce vedení Územního odboru v Semilech na společném setkání. „Společná schůzka proběhla v příjemné atmosféře a chlapci od zástupců semilského územního odboru policie a také od poslance Parlamentu České republiky pana Davida Pražáka obdrželi praktické dárky. Velké poděkování patří samozřejmě i neznámému muži, jehož totožnost se nám vypátrat nepodařilo, protože z místa události po odjezdu sanity odešel,“ dodala Baláková. 

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud