Přijeďte si odpočinout! Úřady lákají turisty do hotelu smrti, kde se před 30 lety vraždilo a znásilňovalo

Autor: jel - 
16. července 2020
17:31

Sociální sítě pobouřila snaha srbských úřadů. Ty se prý snaží ignorovat třicet let staré nechutné události, které se odehrály v hotelu Vilina Vlas. Ten leží na území Bosny a Hercegoviny a v 90. letech během bosenské války za nezávislost se stal dějištěm zrůdných vražd i znásilnění! Úřady se teď snaží do hotelu dostat turisty s tím, že jde o krásné místo k rekreaci.

Začátkem července se podle serveru TRTWORLD objevila v Bosně a Hercegovině kampaň, která se snaží nalákat turisty do města Višegrad, ležícího v jihovýchodní části země. Součástí této akce je však také hotel Vilina Vlas. Ten navíc srbské úřady často doporučují jako příjemné rekreační místo. Přitom právě Srbové stojí za hrůzami, které se v hotelu děly.

V roce 1992 totiž ve Vilina Vlas byly proti své vůli drženy údajně až dvě stovky Bosňanek, které byly znásilňovány. V místě bylo také velké množství osob popraveno. Hotel tou dobou obsadila srbská polovojenská skupina nazvaná Beli Orlovi (tj. Bílí orli), v čele se sadistickým vůdcem Milanem Lukićem. Ten byl nakonec odsouzen na doživotí za zločiny proti lidskosti.

„Lidé, kteří se ubytují v hotelu, často neví, že spí v postelích, kde byly ženy znásilňovány, a že plavou v bazénu, kde byli lidé vražděni,“ řekla pro The Guardian Bakira Hasečićová, rodačka z Višegradu, která vede Sdružení žen obětí války. Podle Guardianu se v hotelu totiž nevyměnilo ani vybavení!

Lidé jsou pobouřeni skutečností, že hotel, který sloužil jako „znásilňovací tábor“, je nyní inzerován jako místo k rehabilitaci, navíc v celostátní, veřejnoprávní televizi a tím, že ubytovaní v hotelu hrůzy dotuje srbská vláda. Vznikla dokonce petice proti propagování hotelu jako rekreačního centra.

 

 

MrdejLachtanaDoUcha ( 16. července 2020 23:01 )

Drž hubku ty knedlíku.

salo ( 16. července 2020 22:30 )

Místo plné negativní energie, energie smrti. Tam bych nejel ani náhodou.

starymlok ( 16. července 2020 22:26 )

Moc jsi toho neviděl tro-t-le

PavelSki ( 16. července 2020 22:22 )

To je jak říci, že lidé žijící v Berlíně netuší, že zde kdysi velel AH.

MrdejLachtanaDoUcha ( 16. července 2020 21:15 )

Vypadá to jako čisté a klidné místo k rekreaci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud