Řidič jak zběsilý ujížděl policistům z Moravské Třebové: V autě měl přitom ženu a malé dítě!

Autor: VaB - 
1. července 2020
20:53

Místo brzdy šlápl na plyn a policistům z Moravské Třebové začal ujíždět. Muž (28) zastavil až po deseti kilometrech. Policisté se nestačili divit. V autě měl totiž mladou ženu a dítě!

Policisté z Moravské Třebové si v noci ze 17. na 18. června všimli projíždějícího auta, rozhodli se ho zastavit a posádku uvnitř zkontrolovat. Místo brzdy ale muž šlápl na plyn a začal ujíždět.

„Několikrát za dobu jízdy gestikuloval rukou z okénka. A částečná jízda v protisměru mu také nečinila potíže. Než konečně zastavil, dojel od Moravské Třebové až do obce Lázy,“ popsal dramatickou honičku policejní mluvčí Ondřej Zeman. 

Video Policistům ze Svitavska ujížděl muž. - Policie ČR

Když už konečně „řidič“ zastavil, nechtělo se mu z auta ven. Policisté proto museli použít hrozbu namířené střelné zbraně a donucovací prostředky. Při tom si všimli, že po celou dobu měl muž, který má navíc zákaz řízení, v autě mladou ženu (22) s dítětem.

„Testu na drogy a alkohol se osmadvacetiletý řidič následně odmítl podrobit, ale uvedl, že asi hodinu před jízdou měl pervitin,“ doplnil Zeman s tím, že je muž podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý pobyt ve vězení. 

silen ( 1. července 2020 22:27 )

...tohle jaksi nechápu: "V případě prokázání viny mu hrozí až dva roky..." Jaké prokazování?! Odmítl zastavit, ujížděl, měl zákaz řízení, kladl odpor, odmítl test na alkohol a drogy, ohrozil život ženy a dítěte... Co mu chtějí prokazovat? Rychlosoud hned zítra a šup s ním okamžitě do basy!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud