Cizinec mlátil těhotnou přítelkyni před dětmi: Pak na ni vytáhl nůž!

Domácí násilí (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: VaB - 
15. června 2020
13:39

Obrovským peklem si musela projít těhotná žena z Chebska. Její přítel ji měl mlátit, zamykat doma a brát jí telefon. A to vše před několika dětmi!

Žárlivost pravděpodobně vedla k nepochopitelnému jednání cizince (30) z jedné menší obce na Chebsku. V červenci minulého roku měl několikrát udeřit do obličeje svou těhotnou přítelkyni, poté ji měl i kopnout do různých částí těla. 

Napadání ale neskončilo, pokračovalo i letos v květnu. „Ve společném bytě po slovní rozepři požadoval po své přítelkyni, aby mu dala svůj mobilní telefon. Přitom měl před třemi nezletilými dětmi chodit s kuchyňským nožem v ruce po bytě a vyhrožovat ženě fyzickým napadením,“ popisoval mluvčí policie Jakub Kopřiva strašidelné okamžiky.

Žena mu telefon ze strachu vydala, cizinec ho prohledal a následně svou přítelkyni před dětmi několikrát udeřil do hlavy. „O den později v ranních hodinách si žena chtěla vzít na kuchyňské lince volně odložený mobilní telefon zpět. Muž si toho ovšem všiml, okamžitě k ní měl přijít a fyzicky ji napadnout,“ napsal Kopřiva. Poté prý z bytu odešel a ženu tam zamkl. 

Ta ale nalezla náhradní klíč a s dětmi utekla na policii, kde vše nahlásila. Policisté se případem začali zabývat a muže na začátku června zadrželi a následně obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil mluvčí. 

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud