Neděle 20. června 2021
Svátek slaví Květa, zítra Alois
Polojasno 33°C

Cizinec v Chebu zmlátil ženu do krve: Zachránilo ji, že hrála mrtvou

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: VaB - 
26. května 2020
16:21

Třískal ji hlava nehlava! Ženu (38) napadl v Chebu cizinec. Před brutálním útokem se ale žena zachránila tak, že hrála mrtvou. Cizinec je nyní obžalovaný z pokusu o vraždu.

Minulý rok došlo na okraji Chebu k bezdůvodnému napadení. Tehdy cizinec z Bulharska napadl ženu (38) z Chebska. Před útokem ženu chvíli sledoval, pak jí dal zezadu ránu do hlavy. Žena reflektivně začala křičet, snažila se mu utéct. 

Agresivní cizinec ji ale doběhl a znovu napadl. „Bil mě vší silou. Už ta první rána byla hrozná. Nic přitom neříkal ani nevydával žádné zvuky. Jen mě tahal za batoh, který jsem měla na zádech,“ uvedla ve výpovědi podle Práva napadená žena. Pomalu se smiřovala s tím, že zemře, snažila se bránit, došly jí ale síly. „Bylo mi už všechno jedno,“ dodala napadená. V době napadení byla navíc po nejdrastičtější fázi ozařování kvůli rakovině. 

Vmžiku ji napadlo, že by útočník chtěl její batoh a telefon. „Tak jsem ho sundala a odhodila pryč. Zároveň jsem položila na zem i telefon, který jsem měla v ruce. Ještě mě napadlo, že budu hrát mrtvou. Přestala jsem se úplně hýbat a svěsila hlavu. K tomu jsem sklopila oči, ale měla je stále otevřené,“ popsala nezapomenutelný zážitek žena. Poté, co žena začala hrát mrtvou, útočník z místa utekl. 

Auto jen projelo

Chvíli poté zůstala ještě ležet na zemi, bála se, aby ji nikdo z dálky nesledoval. „Měla jsem strach, že je někde blízko a pozoruje, jestli jsem opravdu mrtvá. Později jsem si dodala odvahu. Pomalu jsem se zvedla a po čtyřech dolezla k silnici, kde jsem si lehla. Pamatuji si, že kolem projíždělo nějaké auto, tak jsem zmobilizovala všechny síly, klekla si a mávala rukama. Nezastavilo,“ uzavřela podle Práva žena.

Pomohli jí až dva muži, kteří šli náhodou kolem a slyšeli ze tmy výkřiky. „Ležela přímo na silnici. Trochu se hýbala a hrozně naříkala. Byla celá od krve, měla vyděšené oči a několikrát nám řekla, že umírá. Odnesli jsme ji ke krajnici, aby ji nepřejelo auto, a zavolali pomoc,“ uvedl jeden z dvojice svědků. 

Daleko neutekl

Útočníka se kriminalistům podařilo brzy dopadnout. Svou vinu nejprve popíral, později uvedl, že čin spáchal, ale neví, jak k němu došlo. Jeho poslední verze byla taková, že si ho na zmlácení ženy najal krajan. Nabídl mu za to údajně 300 tisíc korun.

Právu se podařilo navíc zjistit, že má muž bohatý trestní rejstřík. Naposledy byl odsouzen k desetiletému trestu za loupež, z věznice byl propuštěn v listopadu roku 2018. V Německu na něj byl navíc vydán mezinárodní zatykač, je podezřelý z loupeže. 

Citronel ( 26. května 2020 16:51 )

Taky bych jí nezastavil, v Chebu je teď tolik svoloče, že narazit na normálního člověka je náhoda, obzvlášť kolem nádraží. Bývalý finančák, Hálkova ulice, panelák plnej cigošů a feťáků. Poblíž chodim na pivo a oni tam chodí hrát bedny, tak vidim co tam žije, šlapky a pasáci, pochybuji, že se tam nachází jediný, který by společnosti něčím přispíval. Oni tu hospodu, která sousedí se stanicí police vykradou, jsou na kamerových záběrech a dál tam chodí hrát bedny.Zavolal bych policii, ale nezastavil bych. K tomu jako v každém jiném městě spousta cizinců do průmyslové zony, už nechodím ven jen tak na lehko.

tomik007 ( 26. května 2020 16:44 )

ANO - a to jeste nenastoupili uprchlici

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání