Dva mrtví po útoku na základní škole ve Vrútkách: Vraždil bývalý žák!

Aktualizováno -
11. června 2020
14:36
Autor: DH - 
11. června 2020
11:16

Otřesný útok pomateného muže se odehrál na Slovensku. Na základní škole v obci Vrútky měl několik lidí, včetně žáků i pracovníků školy, napadnout neznámý muž. Dva lidé hrůzu nepřežili. Policie agresora na místě zastřelila!

Podle serveru Denníku N útočník, kterým byl 22letý zaměstnanec školy, pobodal ještě další dva dospělé a dvě děti, všichni byli převezeni do nemocnice v nedalekém Martině. Jaký byl motiv jeho činu, zatím není jasné.

Obětí útočníka se stal zástupce ředitelky, která byla rovněž zraněna. Jak uvedl server Aktuality.sk, zraněná je jedna z učitelek, která má bodné rány na hrudníku a břiše. V nemocnici jsou rovněž dvě děti, jedno z nich má bodné rány na hrudníku a břiše, druhé má řezné rány. Zranění byli prý i policisté. Útočníkem byl údajně bývalý žák školy, který nikdy nebyl problémový.

Podle svědkyně z místa události šlo o muže, který měl ve škole zásobovat automaty s občerstvením. „Nikdo mu neotevíral dveře, tak je vyrazil, rozbil je a začal bodat nožem“ popsala situaci svědkyně.

„Vůči dospělému útočníkovi použili policisté donucovací prostředky - zbraň, poté útočník zahynul,“ uvedla policie. Televize TA3 uvedla, že zraněni byli i dva policisté. Ti podle reportéra stanice útočníka zabili asi 300 metrů od školy, když se z místa činu snažil utéct. Svědci popsali, že policie pachatele honila v ulicích nedaleko školy, pak zaslechli výstřely.

Situace už je podle policie pod kontrolou. Na místo směřuje posttraumatický tým a také policejní prezident Milan Lučanský, ministr vnitra Roman Mikulec, ministr školství Branislav Gröhling i předseda parlamentu Boris Kollár.

Premiér Igor Matovič, který je nyní na setkání šéfů vlád Visegrádské skupiny (V4) na jižní Moravě, vyjádřil před novináři nad útokem lítost. Český premiér Andrej Babiš na twitteru oznámil, že s kolegy z Polska a Maďarska vyjádřil Matovičovi soustrast.

V posledních hodinách už se objevila i svědectví lidí, kteří čin mladého muže viděli na vlastní oči. „Měl jít dát dětem jídlo do automatu, ale nikdo mu neotevíral dveře. Tak vyrazil dveře a začal bodat nožem. Pobodal ředitelku, zástupce, viděla jsem také, jak hasiči odnáší čtyři děti. Je to hrozné,“ řekla televizi Turiec žena, která se stále s hrůzného zážitku těžko vzpamatovávala. 

 

mascula ( 12. června 2020 06:32 )

stydět by se měli tvoji rodiče. Kdyby ho zadrželi, tak by ho po zbytek jeho života museli živit daňoví poplatníci. Dobře to udělali, že ho oddělali jako kulhavé prase

mascula ( 12. června 2020 06:30 )

od stolu se o tom hezky píše. Chce to méně koukat na Kobru 11 a americké akční pohádky.

spartaboyred ( 11. června 2020 21:59 )

Kdyby lékaři a výrobci léků dostávaly peníze jen za lidi které skutečně vyléčí tak do týdne zdravotnictví zkrachuje a do čtrnácti dnů se většina lidí léčí konopím a psychedeliky.

rezacek ( 11. června 2020 21:29 )

Naopak to byl vůl. Měl ho ZADRŽET, ne odprásknout. Stačilo trefit do nohy.Jinak, lidsky vzato, odprásknutá škodná, o tom žádná, ale policajt by se měl stydět.

rezacek ( 11. června 2020 21:25 )

Na jedné straně je dobře, že toho cikána odpráskli. Na druhé stran ě ti policajti jsou také boí. Napřed se div nepostřílejí sami a pak pachatele pro všechny případy rovnou odstřelí. Měl jen nůž, takže stačilo ho ze vzdálenosti několika metrů trefit do ruky, nohy, ramene ... prostě kamkoliv, kde by ho to složilo na zem a mohli pokračovat. Cruchot by z nich měl radost.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud