Vězeň z Liberce prchl ze svého pracoviště: U kamaráda se schovával v posteli!

Ilustrační foto  (Autor: Václav Burian)
Autor: VaB, ČTK - 
19. května 2020
15:41

Jistý vězeň z Liberecka během prvního dne, kdy byl mimo věznici, vzal do zaječích. Místo na záchod prostě odešel k vrátnici, podlezl závoru a prchal. Policisté ho našli do 85 minut, schovával se u kamaráda.

V úložném prostoru postele v bytě svého kamaráda v České Lípě nalezli v pondělí policisté uprchlého čtyřicetiletého vězně z věznice ve Stráži pod Ralskem. Utekl první den, kdy byl při výkonu trestu mimo věznici. 

„Na svobodě si pobyl pouhých 85 minut a za tak krátký prožitek volnosti se jeho původně třicetiměsíční trest odnětí svobody může protáhnout až o pět let. Přesně taková trestní sazba mu nyní hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Muž si odpykává trest ve strážské věznici za majetkovou trestnou činnost od loňského prosince. Z nestřeženého pracoviště firmy Modus v Dubické ulici v České Lípě utekl v pondělí zhruba v 17:10, když se vymluvil, že odchází na toaletu.

„Zamířil ale rovnou na vrátnici, a když ho chtěla zastavit vrátná, podlezl závoru a utekl. My jsme ho následně hledali po celém městě i na hlavních výjezdových komunikacích a kromě toho jsme navštívili jednu místní rodinu, na kterou měl mít z minulosti osobní vazbu,“ uvedla Baláková. Vězňův kamarád podle ní popřel, že by ho znal, a policisty dokonce pozval dovnitř, aby se sami přesvědčili, že ho nikde neschovává. 

„Ochotně nás provedl svým příbytkem a ukázal nám i ložnici. Zde se kromě jiného nábytku nacházely dvě postele s úložným prostorem a na jedné z nich seděla žena, kterou jsme požádali o to, aby vstala a postel otevřela,“ uvedla Baláková.

Žena se nejprve vymlouvala na to, že je postel rozbitá a nejde otevřít, nakonec ale policistům ustoupila. „A světe, div se, v ní se ukrýval hledaný vězeň. Hlídce žádný odpor nekladl a nechal se v klidu z bytu odvést,“ popsala Baláková. Podle ní hrozí trestní stíhání i jeho známým. „Jejich podíl na ukrývání vězně nyní prověřujeme. Ten můžeme za určitých podmínek kvalifikovat jako přečin nadržování, za který pachateli hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody,“ dodala.

Schlafenberg ( 20. května 2020 08:24 )

Schovával se u kamaráda v posteli a nechal za od něho vojíždět

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud