Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Martínek (5) bojoval o život po brutálním útoku otce: Babička Jana mu připravila překvapení k narozeninám

Autor: shp - 
14. dubna 2020
18:41

Koncem minulého roku ho jeho otec zbil tak brutálně, že tehdy ještě čtyřletý Martínek ze slovenského Hronce skončil v bezvědomí. O život pak bojoval v nemocnici. Naštěstí se z toho dostal a nyní má už zase důvod k úsměvu. Martínek oslavil páté narozeniny ve společnosti své milované babičky Jany, které ho soud svěřil do dočasné péče. A dočkal se i překvapení.

Martínek si během svého krátkého života protrpěl více bolesti než většina dospělých lidí. Koncem loňského listopadu ho brutálně zbil jeho vlastní otec! Chlapec skončil v bezvědomí v Dětské fakultní nemocnici s poliklinikou v Banské Bystrici. Nebohé dítě muselo absolvovat tři náročné a komplikované operace hlavy.

Několik týdnů pak musel Martínek ležet v umělém spánku. Lékaři byli skeptičtí a nedávali mu mnoho šancí na přežití. Malý bojovník se však nedal. Dnes už opět běhá venku a usmívá se. Psychické, ale i fyzické následky si nicméně ponese celý život. Otec Marek K. (30) byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a od brutálního útoku na své dítě čeká na soud ve vazbě.

Otec bil Martínka již dříve

Bitím a kopanci způsobil dítěti velmi vážná zranění po celém těle,“ loni informovala web Pluska.sk policie. Nejvíce šokující pak bylo zjištění, že otec Martínka bil dlouhodobě. Už Vánoce roku 2018 chlapeček strávil v nemocnici! Rodiče tehdy lékařům tvrdili, že na chlapce spadla těžká skříň.

Soud po posledním, zřejmě nejbrutálnějším útoku, svěřil Martínka do dočasné péče babičce Janě, která žije v Černém Balogu. Martínek u ní 7. dubna oslavil páté narozeniny. Babička společně se strýcem Tomášem a prababičkou vystrojili krásnou oslavu, na které nechyběl ani dort. Největším překvapením bylo, že se oslavy zúčastnila i máma Monika, která chlapce během léčby viděla jen několikrát.

Máma může vyvolat kruté vzpomínky

Děkuji, že jsem tu s vámi mohla být,“ napsala matka k fotkám z oslavy. „V Kováčové (ozdravné zařízení – pozn. red.) za ním dvakrát přišla, trochu si spolu hráli. Sám o ní ale nemluví. Já před ním též o ní také nemluvím, doporučila mi to lékařka. Vzpomínky spojené s ní by ho trápily,“ řekla babička Jana deníku Pravda.

Lada Lisicka ( 15. dubna 2020 01:21 )

Otec je zrůda a osud by mu měl dát stejné utrpení, které způsobil. Matka? I zvíře chrání své mládě. Ta paní není ani zvířetem.

1pravda1 ( 15. dubna 2020 00:57 )

Bylo to v médiích, po několika brutálních zmláceních byl dán do péče babičce, byl tam šťastný, ale otec a matka si zažádali o péči zpět, a ihned jak ho SOUD po tom všem co zažil, zase vrátili do rodiny, tak ačkoliv babička říkala, že malého zabije a on se bál tam jít a plakal, že nechce - tak musel, ho otec brutálně zmlátil - 4 letého kluka! ... co jsou to za soudy, soudce by měl sedět, on ho dal zase tyranovi, co ho nenáviděl, ke zmlácení....

sacred10 ( 14. dubna 2020 19:52 )

MÁTE TAKOVÝ HOVAD-O BEZ MILOSTI POPRAVIT!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud