Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Groteska pod dohledem kamer: Opilý řidič jezdil tam a zpět, nakonec se skutálel ze svahu!

Autor: VaB - 
3. dubna 2020
20:21

Pořádnou grotesku předvedl opilý řidič v Jasenné na Zlínsku. Sedl si do své červené Fabie a chtěl odjet, to se mu ale moc nedařilo. Nejdříve naboural značku. Pak vyrazil kupředu jako střela, nezvládl zatáčku, sjel ze silnice a převrátil se na střechu. Policistům nadýchal 2,77 promile!

Odjezd z parkoviště poblíž obce Jasenná na Zlínsku se muži (41) moc nepovedl. Před jízdou totiž vypil půl litru rumu! Po parkovišti chvilku popojížděl dopředu a dozadu, přičemž naboural i značku. 

Když naboural do značky, vystoupil z auta a nejistou chůzí se vydal zkontrolovat auto. Pak opět usedl za volant a rozjel se. „Nezvládl mírnou zatáčku a najel vpravo na travnatý svah, kde se jeho vozidlo po nárazu do stromu převrátilo na střechu. Řidiče z vozidla vyprostil jiný řidič, který projížděl kolem,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Když na místo dorazili policisté, muž jim odvyprávěl svůj příběh. „Zjevně podnapilý řidič tvrdil, že vozidlo řídit nechtěl, ale že když se samovolně rozjelo ze svahu dolů, byl nucen do něj v průběhu jízdy naskočit, aby ho zastavil. To se mu podle něj nepodařilo a skutálel se s autem ze svahu,“ uvedla mluvčí.

Výpovědi svědků a zejména záběr z bezpečnostní kamery ale mluví o něčem jiném. „Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 2,77 promile alkoholu. Škoda na vozidle Škoda Fabia činí předběžně více než osmdesát tisíc korun. Vozidlo navíc nebylo způsobilé k provozu, protože technická prohlídka měla platnost do října loňského roku. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali,“ doplnila Kozumplíková.

Policisté rovněž zahájili úkony trestního řízení pro spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní sazba činí až tři roky odnětí svobody.

Video Opilý muž havaroval na Zlínsku. Policistům nadýchal 2,7 promile. - Policie ČR

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání