O případu se na lince 156 dozvěděli strážníci a vydali se uprchlíka hledat. Jako první na něj natrefil paradoxně muž zákona, který si přitom užíval pracovního volna. Kolegům ohlásil, že spatřil vůz, jak opouští parkoviště hypermarketu na Jarošově ulici. „Řidič podle něj jevil známky opilosti, uvnitř se nacházely dvě děti,“ uvedl mluvčí městské policie Petr Hladký.

Video
délka: 01:37.92

Pirát ze Znojma 

Málem přejel chodce

Na Smetanově ulici narazila na ford další hlídka strážníků, informaci obdržela i státní policie. Jenže šofér nehodlal zastavit, na křižovatce ulic Riegrova a Rooseveltova dokonce jeden z vozů pronásledovatelů poškodil.

Ještě předtím stihl urazit zpětné zrcátko u zaparkovaného osobáku na Fibichově ulici a jen dílem štěstí nesrazil chodce. „Do několika křižovatek řidič vletěl tak, že jen díky velké náhodě nedošlo k nějakému neštěstí či dalším škodám na majetku,“ dodal mluvčí.

Konečná na kruháči a v poutech

Zběsilá honička nakonec dospěla do finále na kruhovém objezdu ulic Jarošova a Kuchařovická, kde se podařilo piráta silnic zablokovat. Skončil v poutech před zraky svých šokovaných potomků ve věku 2 a 12 roků. Hříšník nadýchal 2,61 promile, do péče si ho převzala státní policie. Čeká ho vyšetřování pro ohrožení pod vlivem návykové látky.

Fotogalerie
6 fotografií