Nepochopitelná bezcitnost! Pytláci zabili dvě vzácné bílé žirafy! Mámu s mládětem

Aktualizováno -
11. března 2020
07:37
Autor: ČTK - 
11. března 2020
07:01

Jaké pohnutky mysli vedly zabijáky k tomuto bestiálnímu činu? Pytláci v Keni připravili o život dvě vzácné bílé žirafy, nevídané klenoty tamní rezervace, v níž žily volně a byly pýchou tamních lidí. Na světě tak zůstal už pouze jeden jediný exemplář.

Ochránci přírody našli tělo bílé žirafy a jejího mláděte už ve značném stadiu rozkladu ve vesnici v severovýchodním okrese Garissa. Naživu je patrně stále třetí bílá žirafa, podle ochránců přírody ale může být jediná na světě. A měl by to být samec.

Bílé žirafy byly poprvé spatřeny v Keni v březnu 2016, krátce předtím v Tanzanii. Žirafy měly takzvaný leucismus, který způsobuje ztrátu všech typů kožních pigmentů. Na rozdíl od albínů ale takto postižená zvířata nadále produkují pigment v jiných tkáních, což vysvětluje například i hnědé zbarvení jejich očí.

Zpráva o bílých žirafách obletěla svět v roce 2017, když jejich fotografie zveřejnila keňská rezervace. Dvě zabité žirafy byly podle správce velké neoplocené rezervace na severovýchodě země Mohammeda Ahmednoora spatřeny před více než třemi měsíci. Smrt zvířat označil za velmi smutnou zprávu pro celou Keňu a velkou ránu pro rezervaci, která se je snažila chránit. Jaký měli pytláci motiv, není jasné. Identita pachatelů dosud oznámena nebyla, úřady však případ vyšetřují.

V uplynulých 30 letech se světová populace žiraf zmenšila o zhruba 40 procent. Pytláci majestátní zvířata nadále loví pro kůži a maso. Zatímco světová populace žiraf v roce 1985 podle Mezinárodního svazu pro ochranu přírody (IUCN) čítala 155.000 kusů, v roce 2015 už jich bylo jen 97.000.

Michal Michal ( 11. března 2020 07:49 )

Aby měli dostatek pečínky na cestě za Makrelou

andorea ( 11. března 2020 07:23 )

*** hnusné!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud