Tragický konec pátrání: Policie řekla, jak zemřela holčička (†6) z Jesenicka, a ukázala kde

Aktualizováno -
3. března 2020
21:20
Autor: ČTK - 
3. března 2020
15:12

Policisté už mají jasno, jestli šestiletá holčička z Jesenicka, kterou našli po celonočním pátrání ve středu ráno mrtvou ve studni, zemřela násilnou smrtí. Do akce se kromě policistů a hasičů zapojilo i několik stovek dobrovolníků. Dívčino bezvládné tělo bylo nalezeno v nevyužívané studni. Policie ukázala snímky tragického místa.

„Není dosud žádná indicie, že by se na smrti dívky aktivně podílela jiná osoba,“ uvedla jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Na případu policisté nadále pracují, prověřovat budou například i případnou zodpovědnost.

Policisté a hasiči začali po dívce pátrat minulý týden v úterý v podvečer. Tělo našli ve středu kolem 04:00. Policejní mluvčí potvrdila, že dívčino tělo bylo ve studni, která byla na zahradě, kde si dívka hrála. „Zahradu, na které byla dívenka naposledy viděna, tvořila souvislá travnatá plocha, okolo plotu byly stromy a náletové křoviny. U plotu s křovím byla později nalezena dlouhodobě neužívaná podúrovňová studna překrytá z části kamenem a dřevěnými deskami, vše pokryté mechem, trávou a listím,“ uvedla mluvčí.

O případných nástrahách na pozemku ani o tom, že tam studna je, majitelé nemovitosti nevěděli, policie se je na to podle Neubauerové několikrát ptala. „Noční hodiny navíc velmi ztěžovaly odhalení této dlouhodobě neužívané studny,“ doplnila policejní mluvčí. V současné době policisté pokračují v prověřování případu.

Pátrání po dívce, která navštěvovala poslední ročník mateřské školy, vyvolalo mezi místními vlnu solidarity. Společně s policisty a hasiči ji hledalo velké množství místních obyvatel. Lidé se svolávali prostřednictvím mobilního rozhlasu a sociálních sítí. Starosta Milan Rác tehdy ČTK řekl, že během chvilky se shromáždilo přes 200 lidí. Dívku podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka hledali také specialisté lezeckých skupin, komunikačních technologií i kynologové ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.

V pátracích skupinách několik hodin prohledávali terén. V pohotovosti byla kvůli pátrání po dívce také potápěčská skupina z Olomouce i záchranáři z nedalekého Polska. Podle policejní mluvčí kvůli špatným letovým podmínkám nebylo možné využít policejního vrtulníku.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud