Děsivé video z havarovaného autobusu: Děti v něm lítají jako hadrové panenky, situaci zachránil řidič (74)

Autor: DH - 
11. února 2020
17:25

Na internetu se objevily děsivé záběry, které pocházejí z dopravní nehody v americkém státě Ohio. Je na nich vidět interiér školního autobusu i s několika žáky ve chvíli, kdy do něj vrazilo auto a on se převrátil do příkopu. Většinu lidí uchvátilo chování klidného řidiče, který žákům pomohl stres překonat.

Podle policie došlo k děsivé nehodě v momentě, kdy autobus projížděl křižovatkou a nedal mu přednost Ford Mustang, který měl údajně navíc projet na červenou. Neštěstí tak nešlo nijak zabránit.

V havarovaném autobusu v tu chvíli cestovalo pětadvacet žáků a řidič. Uvnitř byla kamera, která vše zachytila, a záběry z ní zveřejnila dálniční policie státu Ohio.

Na snímcích je vidět, jak do autobusu narazí auto a v tu chvíli se spustí panika, studenti křičí a následně, když se vůz obrátí přes střechu na bok, skončí mimo svá sedadla, někteří téměř zaklínění mezi troskami. Policisty ale zaujala jiná věc, příkladné chování zkušeného řidiče.

Video: Záběry z autobusu, který se převrátil v Ohiu

Video Záběry z autobusu, který se převrátil v Ohiu. - Ohio State Highway Patrol

Na záběrech je totiž mimo děti i čtyřiasedmdesátiletý Danny Hupp, zkušený šofér, který po celou dobu neštěstí zachovává naprosto kamennou tvář a s klidným hlasem po nehodě instruuje studenty, jak mají spořádaně opustit zdevastovaný autobus pomocí nouzových únikových cest a oken. On a dalších osm studentů se při nehodě zranili, vážně ale nikdo z nich.

„Upřímně, měli jsme velké štěstí. Celý autobus a hlavně jeho přední část skončila na kusy,“ řekl pro televizi ABC6 student Ayden Lutz. „Pamatuji si jen, jak autobus klouzal po levém boku a pak mě to odmrštilo a já skončil na střeše,“ dodal.

Dvaačtyřicetiletý řidič Fordu Mustang, Joseph Thornton, který nehodu pravděpodobně způsobil, byl převezen do nemocnice s velmi vážnými zraněními. Podle policie řídil s prošlým řidičským průkazem. Jeho případ si tak převzal státní zástupce.

sigmae ( 11. února 2020 22:18 )

de.bile, nehodu zavinil ten druhý

enigma ( 11. února 2020 19:04 )

Jak je videt , 74 let neni jeste ve svete duvod prestat s rizenim vetsich vozu. Znam dost 70 + i v CZ , kteri delaji tuhle profesi. Ten 74 lety ridic neni vinik nehody. Tim je ten druhy , neco okolo 40 mu je. To jen tak na okraj. CZ neni dobre misto k zivotu. Uz jenom pro tuhle mezigeneracni nenavist. Tem mladsim asi nedochazi, ze pokud se tedy vubec toho vyssiho veku doziji, vsechno se jim spolehlive vrati. Proto se na ne nijak ani nezlobim. Sice uz u toho nebudu, ale nekdo jiny jim tohle jejich jednani spolehlive vrati.

y1xcvbnm ( 11. února 2020 17:54 )

74 letý důchodce řídí autobus

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud