Mladík si na Sokolovsku hrál s pyrotechnikou: Výbuch mu utrhl ruku!

Aktualizováno -
28. prosince 2019
15:55
Autor: yks - 
28. prosince 2019
13:17

Vážné trvalé následky si v pátek večer přivodil 22letý mladík, kterému podle všeho explodovala v ruce petarda. Výbuch mu amputoval ruku v zápěstí. Hasiči varují před nebezpečnou kratochvílí. Podobných případů nicméně s blížícími se oslavami konce roku přibývá. V sobotu odpoledne se po výbuchu zábavní pyrotechniky v bytě vážně zranil muž z Chomutova.

O incidentu, k němuž došlo v pátek večer, informovali karlovarští hasiči. „Vážné zranění ruky mělo za následek použití zábavní pyrotechniky na letišti v Krásně na Sokolovsku (...). Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, které asistovaly záchranné službě při zajištění přistání vrtulníku pro transport zraněného mladého muže,“ napsali na svých webových stránkách. Podle informací tn.cz výbuch 22letému mladíkovi amputoval ruku v zápěstí.

Hasiči doplnili, že to, jak k nehodě během používání zábavní pyrotechniky došlo, zjišťuje kriminální policie společně s pyrotechniky.„Při špatné aktivaci zábavní pyrotechniky, tedy pokud nedojde k odpálení nebo dojde jen k částečnému odpálení, nesmí se uživatel nikdy k takto poškozené pyrotechnice přibližovat, či s ní jakkoliv manipulovat,“ upozornili bojovníci s požáry. Varovali také před nákupem a používáním neschválené zábavní pyrotechniky, tedy prostředků bez řádného návodu a certifikace.

K podobnému incidentu došlo v sobotu odpoledne také v severočeském Chomutově. Zábavní pyrotechnika tam v několikapatrovém bytovém domě kolem jedné hodiny vážně zranila muže, na místě zasahovali hasiči. Exploze poškodila vybavení bytu, naštěstí ale nebyla tak silná, aby byla nutná evakuace obyvatel domu.

Vážně zraněný muž není v ohrožení života, podle mluvčí záchranářů Prokopa Voleníka mu ale zůstanou trvalé následky. Policejní mluvčí Alena Bartošová apeluje na lidi, aby si při manipulaci se zábavní technikou dávali velký pozor.

Podle Prokopa Voleníka řeší záchranáři každoročně na Silvestra několik desítek případů zranění od zábavní pyrotechniky. „Nejde jen o dospělé, ale často také o děti," dodal. Dnešní případ byl první, ale rozhodně nebude posledním. „Oslavy Silvestra v posledních letech stále více připomínají válečnou zónu," uzavřel mluvčí.

jirka68 ( 28. prosince 2019 15:41 )

Všem pitomcům s petardama kdyby to chtělo pazoury utrhat tak jedině dobře !

zlymikes ( 28. prosince 2019 14:42 )

souhlas ale bez přání újmy na zdraví. Ale žádné takové události nikoho neodradí.

nemocna ( 28. prosince 2019 14:33 )

Dobře mu tak a at se to stane co nejvíce těm co to používají aby se to konečně přestalo používat i prodávat u nás, odnesou to nejvíce chudáci zvířata a znečistí to ovzduší, také to přidělá zbytečnou práci lékařům

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud