Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Vánoce „na sněhu“ nebudou: Policie na Kanárech zatkla Čecha a 1,5 tuny kokainu

Španělská policie na Kanárských ostrovech zatkla Čecha: Na jeho lodi bylo 1,5 tuny kokainu! (ilustrační foto)  (Autor: EPA)
Autor: ČTK - 
23. prosince 2019
06:57

Dva Španěly a jednoho Čecha zadržela policie na Kanárských ostrovech kvůli podezření z pašování drog. Na jejich plachetnici našla celkem 1500 kilogramů kokainu, informoval s odvoláním na policejní zdroje zpravodajský server La Provincia. Podle něj se jedná o jednu z největších drogových zásilek, které se letos na Kanárských ostrovech podařilo zabavit.

Policisté zastavili plachetnici již v sobotu na širém moři, asi 140 kilometrů jižně od ostrova Gran Canaria. Na palubě byli dva Španělé a jeden Čech a více než padesát balíčků kokainu o celkové hmotnosti 1500 kilogramů.

Všechny tři osoby španělští policisté zadrželi pro podezření z obchodování s drogami. Omamnou látku z plavidla následně vynosili v přístavu Arguineguín.

Podle listu La Provincia je sobotní akce v letošním roce jedním z největších úspěchů policie z Kanárských ostrovů v boji proti drogové kriminalitě. Stejné množství kokainu se jí podařilo zabavit v květnu na rybářské lodi. Dalších 800 kilogramů drogy našli policisté na plachetnici plující kolem souostroví v září.

Pašeráci drog námořní trasu vedoucí kolem Kanárských ostrovů využívají často. Jde o jednu z hlavních cest pro přepravu narkotik z Jižní Ameriky či z Afriky do Evropy.

gallio ( 23. prosince 2019 08:54 )

Na drogách vydělává nejvíc USA a Escobar jim vydlaždil cesty..

paidenhu ( 23. prosince 2019 08:33 )

𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

horalysa ( 23. prosince 2019 07:51 )

No a co? Dělá čest naší Havloidní drogové velmoci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud