Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

"Pašeračka" Lucie si v Brazílii našla kamarádku: Nizozemku odsoudili na 5 let za pašování kokainu

Autor: dce - 
17. prosince 2019
05:01

Už od září trčí Lucie T. (33) v Brazílii a čeká, jak rozhodne soud v jejím případě. Češku totiž zadržela místní policie se šesti kilogramy kokainu, které měla převézt do Thajska. Na „dovolenou“ s sebou navíc vzala i dvouletou dcerku. Teď si ale našla podle všeho kamarádku – na sociálních sítích za ni označila Nizozemku, která si zde odpykává trest rovněž za pašování kokainu!

Lucii T. zadržela policie v Sao Paulu letos v září. U Češky našli dva suvenýry – šachovnici a repliku obrazu – nacpané kokainem. Dohromady zajistili šest kilo drog a Češku i s její teprve dvouletou dcerou zatkli. Původně Lucie putovala do vězení, nakonec ale právě díky dceři získala od soudu domácí vězení, uvedl brazilský web jusbrasil.com.br.

„Případ nadále sledujeme, neobjevil se ovšem zatím žádný posun,“ řekla Blesk.cz mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Na dotazy ohledně dítěte mluvčí nemohla odpovědět.

Nevypadá to ale, že by Lucie v Brazílii nějak extra strádala – zjevně má přístup k internetu, aspoň pokud se dá usuzovat podle její aktivity na sociálních sítích. Před pár dny děkovala například za přání k svátku.

Sdílela ale také akci, která se konala v ženské brazilské věznici. Svěřenkyně se na ní měly rozloučit s končícím rokem a zároveň oslavit publikaci básní místní vězeňkyně Fiony Christiny Van de Walleové.

Lucie ji na facebooku označila za svou nejlepší kamarádku a její dílo „Součást života“ za silný příběh. Fiona pochází z Nizozemska a v brazilském vězení je již od roku 2017. Skončila zde poté, co ji policie dopadla s více než dvěma kilogramy kokainu. Byla odsouzena na pět let a osm měsíců, později jí na žádost soudce snížil trest na čtyři roky a deset měsíců.

V medailonku její básně představují jako nádhernou sbírku o imigraci, vězení i bolestné ztrátě synka.

jarabak ( 17. prosince 2019 11:10 )

Na sociálních sítích? To je panečku kriminál, když si tam můžou apšeračky na facebooku vyměňovat tipy, jak lépe pronést koks.

guardek ( 17. prosince 2019 11:04 )

Prosím brazilske soudy o vynesení trestu smrti děkuji

slavecek ( 17. prosince 2019 10:21 )

Je to obyčejné, ničím nezajímavé koště! Ze snahy pro ulovení zajisteného chlapa udělá cokoliv (napíchaná držka atp...). Bohužel podle hesla "jaký šel, takovou potkal" narazila na podobného dementní koště, s kterým si udělala dítě a ted jí nezbývá nic jiného, než machrovat na facebooku, jak je happy. Tam naháže priblbé fotky, tu s letenkama, tu na laciné mimosezoní dovolené a vesnickým ludrám padá čelist Takže přeju příjemný pobyt v brazílii.

tomik007 ( 17. prosince 2019 09:53 )

PASERACKY sa terazky mnozi jak kralici na jare...

Ondratnv ( 17. prosince 2019 09:53 )

Odporná žena od pohledu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud