Kolegové zastřeleného Petra L. (†49) dojali jeho rodinu! Tohle od nich nikdo nečekal

Autor: VaB - 
13. prosince 2019
14:34

Úterní šílený útok na Fakultní nemocnici Ostrava si ve čtvrtek bohužel vyžádal sedmý život, když zemřela kriticky zraněná paní. Mezi oběťmi jsou tedy nyní již tři ženy a čtyři muži. Jedním z nich je i příslušník Vězeňské služby Petr L. (†49). Jeho kolegové se rozhodli pomoci pozůstalým s tím, co on sám už bohužel udělat nemůže.

Úterý 10. prosince se zapíše do paměti celé země jako den, kdy vyšinutý vrah Ctirad Vitásek (†49) zaútočil svou nelegálně drženou zbraní ČZ 75 na pacienty ostravské fakultní nemocnice. Jeho krutý útok nepřežilo sedm lidí. 

Mezi zastřelenými byli i tři příslušníci Vězeňské služby - Petr L. (†49), Petr Š. (†39) a třetí muž, který u Vězeňské služby sloužil v předchozích letech. Všichni se na místě potkali náhodou a všechny potkal stejně krutý osud, když je vrah připravil o život.

Zavražděný Petr L. (†49) zachránil svou třináctiletou dceru. Sám se obětoval, zaštítil ji svým tělem a odvrátil smrt, která by jí jinak hrozila. „Pro nás je tímto velkým hrdinou a jsem přesvědčen, že nejenom pro nás jako bezpečnostní sbor, ale pro celou naši zemi," řekl ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal. Dodal, že ani jeden z příslušníků u sebe neměl zbraň.

Doděláme to, co začal

Kolegy z heřmanické věznice, kde Petr L. pracoval, tragédie neskutečně zasáhla. „Byl to jeden z nejlepších pracovníků, byl obětavý, přátelský, veselý… A jako táta dvou dcer žil pro rodinu,“ uvedl jeden z jeho kolegů pro MF DNES.

Právě na ty, kteří tu po Petrovi zůstali, mysleli jeho kolegové nejvíc, když se rozhodovali, jak by rodině mohli pomoci. Zůstaly tu po něm totiž dvě dcery. Jedné je 28 a druhé pouhých 13 let. Než došlo k tragédii, stavěl Petr nový dům. Ten ale nestihl dokončit. Jeho kolegové se proto podle MF DNES rozhodli, že místo něj dům pro rodinu dokončí.  

K útoku na nemocnici došlo v úterý okolo sedmé hodiny ranní. Vitásek poté utekl. Policie na místě tragédie byla během několika minut. Po třech hodinách se jí podařilo, na základě telefonátu pachatelovy matky, muže dostihnout. Když Vitásek policisty ve vrtulníku zahlédl, střelil se do hlavy. O několik desítek minut později podlehl svému zranění.

Hnuep ( 16. prosince 2019 17:32 )

Tak toto bych taky nečekal, takže fakt borci v tomto směru.

kikina_klausovic ( 13. prosince 2019 17:09 )

Chlapi jsou borci 👍

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud