Hrůza masakru v Ostravě pokračuje: Stav zraněné ženy se zhoršil, vrah ji střelil do hlavy

Autor: VaB - 
11. prosince 2019
17:00

Zdravotní stav ženy, kterou v úterý střelec v budově polikliniky Fakultní nemocnice Ostrava kriticky zranil, se ve středu ještě zhoršil. Další dva zranění jsou mimo ohrožení života. Šest lidí ale útok dvaačtyřicetiletého muže z Opavska nepřežilo. Pachatel se později zastřelil.

Ženu útočník střelil do hlavy. V úterý se podrobila operaci. „Stav kriticky zraněné pacientky se dnes bohužel ještě zhoršil," řekla mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Dodala, že více se nemocnice nebude k zdravotnímu stavu ženy vyjadřovat. 

Střelec zahájil palbu bez varování na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance v úterý po 07:00. Střílel pacienty z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Mezi oběťmi jsou dva příslušníci Vězeňské služby. U lékaře byli v době svého volna.

Z nemocnice se střelci podařilo odejít před příjezdem policie. Navštívil matku, které se svěřil a oznámil jí, že se zabije. Později spáchal sebevraždu v Děhylově na Opavsku, asi osm kilometrů od ostravské fakultní nemocnice. Svým zraněním podlehl po půlhodinové resuscitaci.

Podle médií byl muž stavební technik, zhruba od půlky října byl nemocný. Jeho zaměstnavatel uvedl, že posledních 14 dní byl v pracovní neschopnosti a myslel si, že trpí závažnou chorobou. Policie zatím motiv činu oficiálně nezveřejnila. Zbraň střelec nedržel legálně. 

hadraplan ( 11. prosince 2019 20:58 )

Půlhodinová resustitace asi byla jen papírově,oživovat takového šmejda je smrtelný hřích

kuniksicht ( 11. prosince 2019 20:07 )

Kdysi bylo:sovětský svaz nás vzor....... Nyní se vše změnilo a je USA nás vzor...... Střelba v USA je běžná, ndennim poradkua

Ida Gasparova ( 11. prosince 2019 19:32 )

Presne , pravda mohl nekdo aspon zautocit . mozna by nebylo tolik mrtvych. Tezka situace na paniku lidi se hrozne bali.

nemocna ( 11. prosince 2019 18:57 )

V televizi od ochranky říkal že je divné že se nikdo v čekárně střelci nepostavil třeba popadnout židli nebo květináč a další by určitě pomohli, tak praštit jej židlí by nešlo protože tam mají debilní trojžidle spojené a květináč žádný, není tam nic čím by se člověk bránil jen holými rukami a když si stoupnul až před sedícího a střelil jej do hlavy a ihned souseda tak snad ten třetí by se mu mohl postavit bud a nebo, ostatní i když to přímo neviděli tak střelbu slyšeli to nic nedělali? seděli a čekali co bude? to žádný chlap se nezvednul a neskočil po něm? jeden chránil dceru a co ostatní? když postřílel na sedačkách vedle sebe 4 lidi tak na druhé straně čekali na co? až se otočí a půjde střílet do nich? další 3 ?

lunatic ( 11. prosince 2019 18:07 )

Jedním z mnoha různorodých motivů,ač jde samozřejmě zase jen o spekulaci je i to,že pachatel se nějak záhadně dostal k chorobopisům postižených a tak znal další medicínskou prognózu;samozřejmě však se to my nedozvíme,protože to jinak podléhá zákonu o ocharně osobních údajů ... Když totiž píší,že se on sám domníval,že je závažně nemocný,tak by bylo na místě zjistit,zda měl již od 7-mi ráno psané vycházky ... prostě se měl léčit a nikoliv vystavovat svévolně jiné léčbě šokem ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud