Krutá vražda důchodkyně (†76) z Hradce Králové: Policie obvinila zloděje-nešiku!

Krutá vražda důchodkyně (†76) z Hradce Králové: Policie obvinila zloděje-nešiku!
Aktualizováno -
4. prosince 2019
20:02
Autor: ČTK - 
4. prosince 2019
15:53

Otřesný zločin se stal v Hradci Králové. Starou paní, svou bývalou sousedku, tam napadl muž (41). Chtěl ji okrást, ale ona si všimla, že jí chybí peněženka, a bylo jí hned jasné, kolik uhodilo. Tak se rozhodl jednat. Zaútočil na ni tak brutálně, že to nepřežila. Lupič si ale dlouho na svobodě nepobyl. Policie ho zatkla a obvinila z vraždy.

Policisté obvinili muže (41) z vraždy šestasedmdesátileté důchodkyně v Hradci Králové. Ten podle policie svou bývalou sousedku zabil minulý týden v jejím bytě. Udělal to prý pro peníze.

Podle policejní mluvčí Magdalény Vlčkové detektivové podezřelého zatkli v pondělí. Muž se k činu doznal a soud na něj uvalil vazbu. V případě odsouzení mu hrozí až dvacetileté vězení nebo výjimečný trest. 

V domě, kde penzistka bydlela, měl muž podle policie pronajatý byt a dříve se s ženou domlouval na opravách jejího bytu. Stará paní v bytě bydlela sama. „Do bytu ženy se dostal lstí s cílem odcizit peníze. V průběhu návštěvy si žena všimla, že jí vzal peněženku. Po následné rozepři ženu fyzicky napadl a z bytu odešel. Žena pak zraněním podlehla,“ řekla mluvčí.

O úmrtí ženy se policie dověděla v pátek 29. listopadu. „Následně nařízená pitva prokázala skutečnosti svědčící pro násilnou smrt,“ uvedla mluvčí. Podezřelého muže kriminalisté zatkli v pondělí v noci na Hořicku.

V Královéhradeckém kraji se od začátku roku staly čtyři vraždy a tři pokusy o vraždu, všechny policie objasnila. V tomto výčtu není zářijová střelba v rodinném domě v Červeném Kostelci na Náchodsku, kterou kriminalisté stále vyšetřují jako vraždu. Nikdo z ní dosud nebyl obviněn. Na místě tragédie zůstali dva mrtví muži ve věku 55 a 33 let. Kriminalisté mají podezření, že střelcem byl starší z nich. Nikdo třetí se na střelbě nepodílel. Pistoli měl starší z mužů legálně.

Monikay ( 5. prosince 2019 13:19 )

není to nešika, je to násilník který si troufne na starou paní

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud