Lukáše (18) ve škole probil proud, spolužáci ho museli oživovat!

Žáka během vyučování probil proud.
Autor: shp - 
4. prosince 2019
17:56

Když ráno odcházel do školy, ještě netušil, že bude za pár hodin bojovat o život. Osmnáctiletého středoškoláka Lukáše zasáhl během vyučování v Nových Zámcích elektrický proud. Zasáhlo ho téměř 400 voltů. Studentův otec říká, že je Lukáš v kritickém stavu. Podle školy šlo o drobný úraz.

 

Tragédie se stala v pondělí na Spojené škole elektrotechnické. Lukáše zasáhlo téměř 400 voltů, protože vyučující údajně zapomněl vypnout přístroj. „Na hodině elektrického měření se stal úraz elektrickým proudem. Je nám to velmi líto,“ přiznal TV Markíza ředitel školy Peter Lénárt.

Škola: Byl to drobný úraz

Mladík zůstal ležet na zemi. Než dorazili na místo záchranáři, oživovali ho spolužáci. Lukášovým rodičům to škola oznámila prý až po dvou hodinách s tím, že „šlo jen o drobný úraz.“ Až později se dozvěděli, že ani zdaleka nešlo o banální zranění, ale vážnou událost.

Ze školy ho nikdo nedoprovázel, do nemocnice s ním jeli spolužáci. Škola o to nejevila žádný velký zájem,“ řekl se slzami v očích otec Lukáše. Podle mluvčího Fakultní nemocnice s poliklinikou Nové Zámky Jána Bačeka pacienta přijali v pondělí o půl čtvrté odpolední.

Lukáš je v kritickém stavu

Mladý muž je po opakované resuscitaci v kritickém stavu. Lékaři nemocnice bojují o jeho život,“ uvedl. Školu vyšetřuje policie. „Už teď se dá mluvit o fatálním selhání při výchově a vzdělávání studentů. Nebyla vykonaná opatření omezující dotyk osob se živými nechráněnými částmi pod napětím,“ řekl televizi inspektor.

rikyb ( 4. prosince 2019 19:14 )

Opravdu 400 voltů? Kde je vzali?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud