Brutální znásilnění a vražda Violy (†34): Vrah si s tím dal hodně práce, šokuje kriminalista

Autor: shp - 
28. listopadu 2019
09:14

Děsivý případ znásilnění a brutální vraždy modelky a učitelky Violy (†34) stále otřásá Slovenskem. Policie usilovně pátrá po pachateli, který patrně sleduje každý její krok. Zkušený vyšetřovatel a kriminalista Matej Snopko promluvil o tom, že rozhodně nejde o běžnou vraždu. Pachatel si podle něj „dal s obětí hodně práce“.

Snopko promluvil o tom, co člověka může vést k takto mimořádně brutálnímu činu. „Každý případ je osobitý. Nejčastěji jsou to nenávist, omamné látky či duševní choroba a sexuálně-sadistický motiv. Je méně pravděpodobné, že máte partnera, pohádáte se a naštve se tak, že tohle udělá. Jenže kriminalistika je založená na tom, že si musíte stanovit verze objasňování a každou musíte pečlivě prověřit. Když něco zanedbáte, častokrát se k tomu už nemůžete vrátit,“ řekl kriminalista webu Pluska.sk.

Video Osudné místo, kde v agónii umírala Viola (†34): Tudy se na něj dostal vrah! - Pluska.sk

Podle policie není pachatel recidivistou ani sériovým vrahem. „Je třeba se zeptat, jak vyloučili sériového vraha. Zda jen v rámci Slovenska, anebo v rámci Evropy. Dnes si usmyslíte, že pojedete do Belgie a za pár hodin jste tam,“ vyprávěl Snopko.

Neopomněl ani vysvětlit, jak je důležité, jestli je místo nálezu také místem činu. „Viděli jsme množství případů, kdy pachatel vzal oběť do auta. Řekněme, že ji tam znásilní a zabije a musí řešit, co s tělem. Tak ji vezme na opuštěné místo a vyhodí ji,“ pokračoval.

Proč nehodil znásilněnou do řeky?

Proč ale vynaložil takovou námahu na dopravu do bratislavského přístavu a nehodil ji rovnou do Dunaje? „Musíte se zeptat pachatele. Klíč může být v myšlení nebo situaci. Mohlo se stát, že ho tam někdo viděl nebo něco jiného. Pachatel se rozhoduje pod tlakem, něco takového nedělá každý den, a také za okolností, zda se tam někdo motá, nebo ne. S velkou pravděpodobností vám dá odpověď pečlivá prohlídka místa činu. Jaké tam jsou stopy a kolik jich je,“ vysvětlil.

Ze zranění oběti se podle něj dá vyčíst mnohé. „Například, zda ji pachatel napadl zepředu, nebo zezadu. Když útočí na tvář, tak je tam většinou osobní vztah. Když je to neznámý a chce ji chytit, zase útočí zezadu. Ukáže vám spolu s obhlídkou místa činu mnoho podstatných věcí. Když to nevíte, jste nahraní,“ vysvětloval kriminalista. Podle něj se případ Violy oproti ostatním vraždám a znásilněním liší v brutalitě. Vrah si podle něj dal hodně práce. 

Obrovská míra násilí

„Je tu velká míra násilí. Není to běžné znásilnění, že si pachatel odchytí oběť, přidrží si ji, aby neutíkala, udělá si svoje a potom, aby ho neudala, tak ji zabije. To je jednoduché myšlení primitivních pachatelů. Tady byla vykonána velká práce a mimořádná brutalita. Právě proto jde o dost vzácný případ,“ uzavřel Snopko. Viola byla již v kruhu rodiny a přátel pohřbena. Její blízcí pochopitelně volají po spravedlnosti.

hardcorefuture ( 28. listopadu 2019 20:52 )

Borci woe

altmanova ( 28. listopadu 2019 13:56 )

delviar a abaron, jste stejné zrůdy jako ten kdo jí to udělal

abaron ( 28. listopadu 2019 12:00 )

japonci ... fučí mi na vaja

delviar ( 28. listopadu 2019 10:40 )

Smutné!!! Poláci říkají takovému blbovi: labužnyk konečnikówy

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud