Požár chatky nepřežila babička (†73) ani její pejsek: Místní lidé jsou v šoku

Autor: ČTK, VaB - 
22. listopadu 2019
13:04

Požár chatky na jihu Čech si vyžádal jeden lidský život. Zemřela zde pravděpodobně 73letá žena. Vedle ní byl navíc nalezen i její pejsek. Škoda je odhadnuta na milion korun.

Požár obydlí v chatové oblasti U Želízků ve Strážkovicích na Českobudějovicku vypukl v pondělí v noci. Když se podařilo zažehnat největší nebezpečí, našli hasiči uvnitř mrtvého člověka.

Jeho definitivní totožnost ještě ověřují, s největší pravděpodobností ale v objektu nalezla smrt třiasedmdesátiletá žena a její pejsek. Co bylo příčinou smrti, určí pitva. 

Příčinou ohně byla pravděpodobně technická závada. Na policejním webu to uvedla mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Nemovitost začala hořet kolem 22:30. Policisté na případu spolupracují s vyšetřovateli hasičů, kteří určí přesnou příčinu požáru. Škodu odhadli podle informací na webu Hasičského záchranného sboru na milion korun. 

„U Želízků to je šmoulov, chata na chatě a plno lidí tam bydlí. Nechápu, že si toho nikdo nevšiml,“ podivil se na internetu jeden z uživatelů na webu portálu Jižní Čechy Teď. „Kdyby bylo léto, tak určitě. Teď téměř v půl jedenácté v noci je každý zalezlý uvnitř a mnozí už spí,“ dostalo se mu odpovědi. 

Propadl se ohořelou střechou a zemřel: Z nočního výjezdu se hasič z Petrovic nevrátil

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud