Tělo jako důkaz? Ženy dovlekly do pojišťovny mrtvolu příbuzného!

Autor: ČTK - 
22. listopadu 2019
09:06

Svérázným způsobem se rozhodla rodina v Jihoafrické republice vyřešit spor s pojišťovnou, která se zdráhala vyplatit pojistku určenou na pohřeb. Tělo strýčka Sifisa přinesly dvě ženy jako důkaz přímo na jednu z poboček pojišťovny, informovaly jihoafrické weby.

Video  Mrtvolu nebožtíka přinesly příbuzné jako důkaz! Pojišťovna jim nechtěla vyplatit pojistku  - Facebook

Video, které ženy s nebožtíkem ve vaku zachycuje, se stalo hitem internetu. Podle jihoafrických médií pojišťovna Old Mutual odmítala rodině z provincie KwaZulu-Natal vyplatit z pojistky peníze na pohřeb, dokud nepředloží důkaz o úmrtí blízkého.

Ve vaku přinesly mrtvolu do pojišťovny

Pozůstalé ženy neváhaly a do pojišťovny přinesly v modrém vaku přímo nebožtíka. „Byly jsme rozzlobené, frustrované a zkrátka jsme chtěly zajistit, že se budeme moci řádně připravit a pohřbít jej," uvedla jedna z žen zachycených na záznamu Ntombenhle Mhlongoová.

„Řekly jsme si, že když jim nestačí dokumenty jako důkaz, tak jim možná bude stačit tělo," dodala. V reakci na popularitu, kterou video zachycující transport těla získalo, se pojišťovna Old Mutual omluvila. Podle ní to byl ojedinělý incident.

Pojistku nakonec vyplatili

Peníze z pojistky podle prohlášení už rodině vyplatila. Old Mutual je nejstarší pojišťovnou v Jižní Africe. Založena byla již v roce 1845. Na internetu se v souvislosti s videem objevily výzvy k jejímu bojkotu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

AntonioUseruti ( 22. listopadu 2019 11:09 )

Bezva,von syce dědek uš smrděl vot vocasu jak leklá riba,ale mrtvíprtvý,tak že vlk pro zmjenu vostrouhal á koza se zas tentokrát napakovala.

ollina ( 22. listopadu 2019 09:33 )

Když mi zemřela maminka, chtěla jsem zrušit inkaso a po několika měsících jsem uvažovala podobně. Úmrtní list prý není důkaz, že dotyčná osoba zemřela.

illyria ( 22. listopadu 2019 09:32 )

Čím dál tím více lituji ty Búry... S tímhle materiálem žít v jednom státě...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud