Záhadná smrt muže (†63) na letišti: V odletové hale našli jeho mrtvolu

Letiště v Bratislavě
Autor: shp - 
9. 5. 2019
17:46

Šokující pohled, zděšení a zároveň dosud nevyřešená záhada. Na bratislavském letišti našli jeho pracovníci spolu s cestujícími mrtvolu. Patřila 63letému muži z Popradu.

Zaměstnanci vlastní ochrany letiště a Hasičské a záchranné služby začali s oživováním, na místo byl přivolaný i pohotovostní lékař a záchranná zdravotní služba,“ řekla Novému Času mluvčí letiště Veronika Ševčíková.

Podle ní nešlo o cestujícího, protože u sebe neměl batoh ani jiné zavazadlo. Podle policie zemřel muž bez cizího zavinění. Pravděpodobnou příčinou smrti bylo selhání srdce. To potvrdila i mluvčí záchranné služby.

Záchranářům se muže nepodařilo oživit

Krčová uvedla, že i přes maximální úsilí záchranářů se muže nepodařilo zachránit. Policie úmrtí muže i nadále vyšetřuje a chce zjistit, co se přesně stalo. Vzhledem k tomu, že pochází z Popradu, bude i jeho rodina s největší pravděpodobností odtamtud.

brano34 ( 9. května 2019 20:06 )

Mnozí mají problémy s létáním díky syndromu turistické třídy, který vzniká dlouhým sezením na těsných sedadlech. Krev takového člověka nemůže dobře proudit a může dojít k tvorbě trombů. Riziko vzniku sraženiny se při cestování letadlem zvyšuje s délkou letu. Riziko je vysoké u jedinců s hlubokou žilní trombózou a také u lidí, u kterých nebylo onemocnění doposud odhaleno. Srážení krve je v organismu přirozený proces, který zabraňuje vykrvácení a vzniku infekce v místě poranění. V určitých situacích se ale tato krevní sraženina může uvolnit do krve a tím dojít k tzv. embolii.
Lidé trávící dlouhý čas v letadle by proto měli v rámci péče o své zdraví dodržovat určitá opatření:
Hýbat s končetinami – pravidelně je procvičovat, např. střídavě se stavět na paty a na špičky. Nekřížit nohy. Během letu se v letadle procházet
Dodržovat dostatečný pitný režim. Před cestou je dobré užít aspirin nebo jiný lék na ředění krve – o tomto kroku se ale před cestou poraďte se svým lékařem. Pomocnou metodou může být volba první třídy, kde je více prostoru.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud