Sobota 31. říjen 2020
Svátek slaví Štěpánka, zítra Felix
Oblačno, déšť 13°C

Tragická smrt literární legendy Dušana Mitany: Vypadl z 5. patra!

Slovenský spisovatel Dušan Mitana zemřel ve věku 72 let.  (Autor: Pluska.sk/youtube)
Autor: yks - 
23. května 2019
11:27

Známý slovenský spisovatel a scenárista, držitel prestižních ocenění a autor řady povídek, básní a románů Dušan Mitana zemřel v Bratislavě ve věku 72 let. Autor ceněných povídek pravděpodobně podlehl zraněním, která utrpěl po pádu z 5. poschodí.

„Dnes v ranních hodinách jsme přijali oznámení o nehybném tělu muže, které se nacházelo pod okny jednoho z obytných domů v Lotyšské ulici, v městské části Bratislava – Podunajské Biskupice,“ sdělila ve středu portálu Topky.sk mluvčí krajského ředitelství bratislavské policie Lucia Miháliková.

„Podle dosavadních informací muž podlehl zraněním, která s největší pravděpodobností měla nastat následkem pádu z 5. poschodí obytného domu,“ doplnila Miháliková.

Policie případ vyšetřuje a zahájila trestní stíhání pro podezření z trestného činu zabití. Přesnou příčinu smrti ukáže až soudní pitva. 

Mitana podle slovenských médií patřil již za života mezi spisovatelskou klasiku a jeho díla figurovala v seznamech povinné četby na školách. Patrně nejznámější a nejoblíbenější je jeho sbírka povídek Psí dny. Spisovatel je ale také autorem ceněných románů, filmových scénářů, divadelních her a básní.

jussuf ( 24. května 2019 15:26 )

Len pre informáciu: U nás s takými ako si ty dláždia ulice

jussuf ( 24. května 2019 05:40 )

Na internete neexistujú ,,naše - vaše správy".Internet, hovorovo net alebo sieť je verejne dostupný celosvetový systém vzájomne prepojených počítačových sietí, ktoré prenášajú dáta pomocou prepínania paketových dát s použitím štandardizovaného Internetového Protokolu (IP) a mnohých ďalších protokolov. Pozostáva z tisícok menších komerčných, akademických, vládnych a vojenských sietí. Slúži ako prenosové médium pre rôzne informácie a služby ako napr. elektronická pošta, chat a najmä systém vzájomne prepojených hypertextových dokumentov (webstránok) a webových aplikácií nazývaný World Wide Web (WWW).
To je ale zjavne za obzorom tvojho chápania

3962 ( 23. května 2019 17:41 )

A čo zaujímavé sa deje v tej vašej Čečenskej gubernii. Zeman stále chlastá ako prasa?

ivoadler ( 23. května 2019 16:25 )

Už jen z té fotky vyplývá, že to byl ochlasta. Ale vzdělanej.

jussuf ( 23. května 2019 16:24 )

To si si ozaj mohol odpustiť. Ale čo bolo, to bolo terazky si koKOT, pardón ČUrák

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud