Noční smrt v lese u Vodňan: Mladý řidič (†21) vyletěl mezi stromy. Nepřežil, dívka je zraněná

Autor: ČTK - 
9. listopadu 2019
10:16

Hodinu po půlnoci vyhasl teprve 21letý život řidiče osobního auta, který nezvládl jízdu po silnici vedoucí lesem u Vodňan na Strakonicku. Na úseku, kde je rychlost omezena na 30 km/hod, vyjel z vozovky mezi stromy. Byl na místě mrtvý, jeho o rok mladší spolujezdkyně vyvázla se zraněními.

Je to druhá smrtelná dopravní nehoda v kraji za posledních 48 hodin. Na policejním webu to dnes uvedl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Nehoda se stala asi hodinu po půlnoci v místě Vodňanské Svobodné Hory, kde vede silnice lesem. Jedenadvacetiletý řidič auta Opel Corsa jel směrem na obec Pražák. Když projížděl táhlou pravotočivou zatáčku, nepřizpůsobil rychlost. "S vozidlem vyjel vlevo mimo komunikaci směrem do lesního porostu a následně narazil levou stranou vozidla do stromu. Řidič na místě utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedl mluvčí. Dvacetiletá řidičova spolujezdkyně se zranila, záchranáři ji převezli do nemocnice.

Ve čtvrtek zemřel při nehodě na Písecku osmačtyřicetiletý muž. Při průjezdu zatáčkou zřejmě nezvládl řízení a narazil do stromu. V jižních Čechách zemřelo od začátku roku při dopravních nehodách 61 lidí.

zkratik ( 9. listopadu 2019 13:51 )

V tomhle případě to aspoň "odnesl" viník

horalysa ( 9. listopadu 2019 11:34 )

Člověk je jediný tvor, který se nedokáže poučit z neštěstí druhých.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud