Tragická nehoda opilého řidiče (24): Zemřel jeho spolujezdec Karel (†22)

Autor: chal - 
5. listopadu 2019
17:59

Osudovou chybu udělal 22letý mladík, když v noci ze soboty na neděli nastoupil do škodovky o dva roky staršího kamaráda Rolanda. Šofér byl totiž opilý a po chvíli jízdy s autem vyletěl ze silnice a naboural do stromu. On sám vyvázl lehce zraněný, 22letý Karel na místě spolujezdce ale neměl šanci přežít… Krátce před tím, než mladík nasedl do auta smrti, dal poslední sbohem své životní lásce.

Tragická nehoda se stala v sobotu krátce před půlnocí nedaleko Košic. Nehodu, při níž zemřel 22letý Karel, zřejmě způsobil jeho kamarád za volantem škodovky.

Roland podle předběžných závěrů nezvládl řízení na mokré vozovce, s autem přejel do protisměru a následně vyletěl ze silnice. Vůz se zastavil až o strom. Řidič z nehody vyvázl s lehkým zraněním, spolujezdec skončil mnohem hůře.

Náraz totiž škodovku poškodil především právě na jeho straně, policisté Karlovo zranění označili za neslučitelné se životem. Když dali Rolandovi dýchnout, rychle bylo jasné, co nejspíš k nehodě vedlo. Výsledek alkotestu byl šokující.

„Řidiči bylo zjištěno 0,92 promile alkoholu a opakovaná dechová zkouška měla stoupající tendenci,“ popsala policejní mluvčí. Mladý život tak zřejmě vyhasl kvůli nezodpovědnosti jeho kamaráda… Přesnou příčinu nehody nicméně policisté vyšetřují.

Deník Nový Čas dokázal kontaktovat Karlova zdrceného otce. „Je to hrozné, odešel moc brzy,“ řekl listu zkroušený muž. Karlova maminka se s tragédií vyrovnává ještě hůře, pro smutek nebyla schopna novinářům říct ani slovo...

V autě naštěstí kromě Karla a Rolanda nikdo další neseděl. Zesnulý mladík se podle jeho otce krátce před smrtí viděl se svou přítelkyní Kateřinou. „Karel ji předtím stihl odvézt domů a až pak šel za Rolandem. Ten řídil. Víc nevím,“ dodal Karel senior.

liskabystrouska ( 5. listopadu 2019 19:33 )

asi tak strizlivy clovek si k ozralci nevleze

kralovna-vsech-mori ( 5. listopadu 2019 19:01 )

Vožralej sednul k vožralýmu.

tomik007 ( 5. listopadu 2019 18:19 )

Misto brzdeni totiz zavolal czehy

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud