Pondělí 23. května 2022
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno 23°C

Opilec uháněl po dálnici na Cheb v protisměru: Pak několik kilometrů ujížděl policii!

Opilec najel na dálnici v protisměru: Pak ujížděl policii!
Opilec najel na dálnici v protisměru: Pak ujížděl policii!  (Autor: Policie ČR )
Autor: VaB - 
22. října 2019
17:03

Opilec jel na dálnici D6 v protisměru! Když ho chtěli policisté zastavit, pokračoval v jízdě. O několik kilometrů dál se policistům nakonec podařilo jeho zběsilou jízdu ukončit. Po šílené honičce řidič nadýchal téměř dvě promile alkoholu v dechu!

V úterý 15. října najel řidič (59) na dálnici D6 do protisměru a pokračoval ve směru na Cheb. Na linku 158 začalo okamžitě volat vícero řidičů, kolem kterých šílenec v toyotě projel. První marný pokus o zastavení proběhl u obce Odrava, ale řidič na policisty vůbec nereagoval a pokračoval dál. 

U sjezdu na Mariánské Lázně „profrčel“ kolem další policejní hlídky. Poté najel znovu na dálnici, tentokrát ve správném směru na Sokolov. Řidič před policisty ale začal ujíždět a nedával najevo, že chce zastavit.

Několikakilometrovou honičku ukončil až zátaras u obce Březová. Když policisté muže podrobili dechové zkoušce, začali tušit, proč ujížděl. Nadýchal totiž 1,91 promile alkoholu. „Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětapadesátiletého muže z Tachovska, kterého obvinili ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. 

Co dělat, když se dostanete na dálnici do protisměru?

Okamžitě rozsviťte všechna světla včetně výstražných, auto musí být dobře vidět! Pokud to situace dovolí, s autem co nejrychleji přejeďte do odstavného pruhu, oblečte si výstražné vesty a jděte mimo vozidlo za svodidla. Poté zavolejte policii.

Co nedělat?

V žádném případě se nepokoušejte na dálnici otáčet či dokonce couvat. Pokud například přejedete sjezd, na který jste chtěli odbočit, pokračujte na další a bezpečně se vraťte. Couvat na přejetý sjezd je hazard s životem!  

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání