Cestující žádal sedět u syna, vyvedli ho z letadla. Byl agresivní, brání se Smartwings

Autor: ČTK - 
22. října 2019
11:29

Letadlo české společnosti Smartwings přerušilo start na Sicílii a jeho posádka přinutila vystoupit jednoho z pasažérů. Podle izraelského tisku se pasažér při startu odmítal řídit pokyny posádky a dožadoval se, aby mohl sedět vedle syna. Pilot se rozhodl start přerušit a nechal zavolat policii. Podle mluvčí Smartwings Vladimíry Dufkové problém s cestujícím řešila posádka letadla před odletem z Katánie minulou sobotu.

Cestující podle Dufkové odmítal respektovat pokyny posádky a slovně ji a ostatní cestující napadal, proto se kapitán rozhodl pro návrat na stojánku. „Byla vyžádána asistence policie a agresivní cestující byl vyloučen z přepravy,“ řekla ČTK mluvčí k letu, který mířil právě do izraelského Tel Avivu.

Izraelský pasažér podle svědků, jež citovala izraelská televize Channel 12, byl v letadle s manželkou a třemi dětmi, rodina ale měla sedadla v odlišných řadách. Personál mu vysvětlil, že s tím něco udělá, až nastoupí všichni cestující.

Podle jednoho svědka bylo volné místo před tímto mužem a problém bylo možné vyřešit během chvilky. Když se blížil vzlet letadla, začal muž trvat na tom, aby personál záležitost vyřešil hned.

„Jestli nebudete sedět v klidu, dokud neodstartujeme, řeknu to kapitánovi a vysadíme vás,“ řekla mu letuška. Svědek Asaf Sela sdělil, že letuška zašla do kokpitu, pilot osobně z kabiny nevyšel, letadlo se vrátilo a na palubě se objevilo pět policistů, kteří muže odvedli.

Video  Expert Ladislav Keller k selhání motoru letadla 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

sorgedoktor ( 22. října 2019 19:26 )

Ja si myslim, ze se to dalo resit nejakym komprimisem.Prece ta letecketecka
spolecnost musi mit zajem si udrtet klientelu..
Cestujici vetsinou pred letem konzmuji alkohol, no a pak to tak vypada

Damir55 ( 22. října 2019 15:51 )

Jo a zbičovat ho,jak to židáci udělali Ježíšovi..

cikrt ( 22. října 2019 14:41 )

Ty tupounko oni mají nejmladší letadlový park a nepomlouvej amerického výrobce.

kikina_klausovic ( 22. října 2019 14:29 )

Ještě mu měli na rozloučenou v letadle zkopat p#del, i zepředu 😂

anonym01 ( 22. října 2019 13:52 )

SMART W-S JE LETADLO PATE CENOVE TRIDY! AZ Tk dopadli.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud