Čtyři lidé zemřeli kvůli selfíčku: Novomanžel skočil za svou vyvolenou!

Ilustrační foto
Autor: ČTK, yks - 
7. 10. 2019
16:39

Měla to být upomínka na společný výlet k přehradě. Jenže fotografování na hrázi skončilo obrovskou tragédií. Zdrcený novomanžel nemohl jen přihlížet, když se jeho vyvolená a tři další příbuzní zřítili do obrovské hlubiny pod přehradní hrází. Skočil za nimi a jednu ženu zachránil. Nebyla to ale jeho vyvolená.

Mladá novomanželka a tři její příbuzní zahynuli, když si chtěli v Indii pořídit selfie na přehradní hrázi. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AFP. Indie vede neradostný světový primát co do počtu smrtelných nehod při pořizování selfie.

Neštěstí se stalo v neděli na přehradě Pambaru v jihoindickém státě Tamilnádu, kde se skupinka šesti lidí chtěla vyfotit na hrázi. Drželi se za ruce, ale sklouzli dolů. Ženich, který fotografii pořizoval, udržel rovnováhu a přežil. Skočil do vody a podařilo se mu zachránit jednu z žen, ostatní příbuzní včetně jeho manželky se však utopili. Mezi oběťmi je i čtrnáctiletá dívka.

V letech 2011 až 2017 zahynulo v celém světě při pořizování selfie přes 259 lidí, z toho nejvíce v Indii, Rusku, Spojených státech a Pákistánu. Vyplývá to z výzkumu vědců z Celoindického institutu lékařských věd v Dillí. V Indii už byly na některých místech vyhlášeny zóny se zákazem selfie v místech, která jsou příliš nebezpečná.

Lubomr Babek ( 16. října 2019 14:09 )

Konkrétní důkaz toho, jak pokročilé technologie ovlivňuje počet obyvatel Země. A to se jedná zatím pouze o pitomé smartfony. Co bude další, co člověk na sebe ušije?

mislivec ( 7. října 2019 17:36 )

Teď mu ta baba bude muset podržet kdykoli bude chtít. Jestli je hezčí než bívalka tak na tom pekelně vydělal.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud