Psychiatr Cimický (71) o útoku dětí v Sedlčanech: Nedá se tomu zabránit!

Autor: Matouš Voldřich, Kateřina Baranová - 
30. září 2019
06:22

Kopal ho do zad, klečel na něm a pěstmi mlátil do hlavy, zbytek dětí se smál a útočníka si natáčel! Policisté šetří surový útok v Sedlčanech, kdy kluk málem ubil mladšího chlapce. Jestli přibývá násilí mezi dětmi a kde se v nich může vzít taková agrese, se Blesk zeptal uznávaného psychiatra Jana Cimického (71).

K neuvěřitelně brutálnímu napadení školáka mělo dojít 19. září na dětském hřišti v ulici Na Potůčku v Sedlčanech. Z videa, které samy děti natočily a umístily na internet, je zřejmé, že agresivní zbabělec si úmyslně vybral slabšího chlapce.

A přestože se oběť nebránila, schytávala kopance a rány do celého těla. Napadený jen zázrakem vyvázl pouze s otřesem mozku a poraněným břichem. Kde se v dětech bere tolik agresivity a bezcitnosti? To se Blesku pokusil vysvětlit psychiatr Jan Cimický. Svou roli podle něj může hrát zábavní průmysl, konkrétně nelidské filmové scény i počítačové hry.

 „Už před více než dvaceti lety jsme upozorňovali, že hry jsou příliš agresivní. To se může promítnout i do reálného života,“ varuje psychiatr. Dodal, že podobným incidentům se zcela zabránit nedá, protože jsou nepředvídatelné. Varovat před nimi by však měli rodiče a učitelé.

Video  Brutálník útok na dítě v Sedlčanech: Mladík do kluka bušil jako do boxovacího pytle! 

Na videu je zarážející i chování přihlížejících dětí. Těch je kolem asi deset a nevypadají, že by je násilnosti nějak rozrušily. Ba naopak. Po desítkách ran, kdy se napadený svíjel bolestí, se dětským hřištěm spíš nesl smích. „Když někdo iniciuje agresivní jednání, ostatní se tomu obvykle podrobí, i když s tím nesouzní,“ vysvětluje psychiatr Jan Cimický, proč nikdo z přihlížejících dětí nezasáhl. Zároveň upozornil, že videa zveřejněná na internetu mohou inspirovat ostatní.

Vzájemných útoků mezi dětmi se v poslední době objevila celá řada. V polovině září skončila po napadení skupinou dívek v Rumburku v nemocnici školačka Adéla (15).

V květnu v Mladé Boleslavi zase brutálně zmlátil o hlavu menšího hocha běsnící bijec, kterému fandily přihlížející děti! V  průběhu letošního roku došlo k desítkám dalších podobných případů, které většinou jejich aktéři brali jako zvrácenou hru.

hahans ( 30. září 2019 14:47 )

Co je na tom divného ? Prostě jen vyrostla generace svobodných osobností, které mohou všechno. Kdysi platilo, že za chování dětí jsou odpovědní rodiče. Média se nějak vyhýbají odpovědi, jak byli rodiče mladých zločinců potrestáni !!!

svalovec ( 30. září 2019 14:40 )

Je to pěknej SRAB dospělímu by se nepostavil na nějakýho kluka k terej se
neumí prát je to hnusnej posera na bezbraného kluka v počtu několika *** je to hrdinctvá spíše na opak hned bych nechal zavřít jeho fotra ,matku ,a vedení školi co to vychovavaj za milahouze v té to době v ždyt je to hnus......
a na konec přijed do PRAHY já osobně ti to vrátím za toho kluka a vem si sebou ty mamrdy co u tebe poskalkovali jako prasata

Elssa ( 30. září 2019 14:12 )

A to se Teda dá tomu zabránit být rodiči zbiteho chlapce serezala bych agreso ra za rohem že by se *** a když by to nestačilo tak znova.

vvalsidal ( 30. září 2019 13:34 )

vvalsidal ( 30. září 2019 13:32 )

Doktore že by už vaše demnce ,.....Mám radu...řezat
řezat ,řezat až si na *** nesedne ..když nepochopí a jede v tom dál a myslíte že to nepomůže...já myslím že ano ...vlastní zkušenost moje matka se se mnou nemazlila vychovávala mě totiž sama po smrti mého otce ...i použito na mé děti.....ale to by se do toho dnes nesměly s.át ...různé skupiny placené státem,různé dohledy...dříve to taky nebylo a byly jsne slušně vychováni !!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud