Od sprna 2015 není Pavel Burda se svými holčičkami v žádném kontaktu, utnula ho jeho bývalá manželka. Celé tři dlouhé roky si dcery přál moc vidět, ale měl svázané ruce pro to cokoliv udělat. Jeho exmanželka s Kristinkou a Barunkou navíc utekla do zahraničí.„ Moje ex se rozhodla, že mě úplně vymaže z jejich života, a zatím se jí to daří,“ řekl Pavel Burda. Situace se u něj ale změnila před dvěma týdny, kdy mu obě dcery soud svěřil do péče.

V Německu nebo v Anglii?

Okamžitě šel na polici a vyhlásil po dcerách pátrání. To po nich vyhlásil už jednou, a to v únoru 2017, ale úspěšné nebylo. „Tehdy je našli v německém Hofu, nevím, co se přesně stalo, ale policie je objevila v jednom z bytů, kde žily, když přišli podruhé, tak už je tam nezastihli. V roce 2017 si dokonce změnila jméno. Za trvání manželství se jmenovala Jaroslava Burdová, po rozvodu si jméno ponechala, pak došlo ke změně jména na Jennifer Chandler,“ prozradil Pavel Burda.

Podle tiskového mluvčí pražské policie Jana Rybanského je pravděpodobné, že je žena s dcerami stále v zahraničí. „Mohu potvrdit, že po pohřešovaných pátráme. Jejich matka je odvezla do zahraničí a společně se zdržují na neznámém místě. Policií zkontrolovány byly v Německu a také v Anglii,“ okomentoval případ mluvčí. 

Svědci Jehovovi 

Pavel Burda je ze své situace zoufalý. Nejdřív čekal na rozsudek českých soudů, teď musí doufat, že jeho Kristinku a o tři roky starší Barunku vypátrá policie. „Bohužel, musím konstatovat, že jsem toto nechtěl, okolnostmi jsem byl donucen k takovému postupu, je to smutné, já vím, ale pokud někdo na základě ‚nového duchovního života‘ úplně změní svůj dosavadní život, je dohoda komplikovaná,“ nastínil Pavel Burda důvod, proč se jeho bývalá žena takto chová. Přidala se totiž ke Svědkům Jehovovým, když byli ještě manželé, a to zřejmě ovlivnilo její jednání.