Úterý 18. května 2021
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 15°C

Horor na horské dráze: Vozík vykolejil, dva mladíci místo zábavy našli smrt

Autor: ČTK - 
29. září 2019
09:03

Dva mladí muži zemřeli a pět dalších osob utrpělo zranění v sobotu v hlavním městě Mexika poté, co v zábavním parku vykolejil jeden z vozů horské dráhy. Informovala o tom místní média. Příčina neštěstí, které se stalo v sobotu asi hodinu po poledni místního času, se vyšetřuje.

"Na atrakci známé jako Chiméra jsou dva mrtví (muži ve věku 25 a 30 let), kteří zemřeli po pádu jednoho z vozů horské dráhy z technické příčiny," informovala v sobotu civilní obrana mexické metropole.

Podle jednoho ze svědků neštěstí, jehož citovala místní média, vozy horské dráhy ujely část trasy a vše vypadalo v pořádku. Pak ale najednou poslední vozík soupravy vykolejil a zřítil se dolů z výšky asi 10 metrů.

Na místo dorazilo několik desítek záchranářů a celý zábavný park byl okamžitě uzavřen. Do nemocnice byly převezeny s vážnými zraněními dvě ženy ve věku 25 až 30 let.

Podle prvních informací mohla být příčinou vykolejení vozu horské dráhy mechanická závada, uvedl mluvčí místní prokuratury Ulises Lara na tiskové konferenci. Úřady případ zatím řeší jako zabití z nedbalosti.

Neštěstí se stalo v oblíbeném zábavním parku Chapultepec, který funguje už přes půlstoletí, a v němž je padesátka atrakcí včetně čtyř ruských kol.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání