Chlapeček (†5) zemřel pod koly vláčku v zábavním parku: Policie ukončila vyšetřování!

Autor: ČTK - 
16. července 2019
16:12

Žďárští kriminalisté ukončili vyšetřování smrti malého chlapce v zábavním areálu Šikland u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Zemřel v červenci 2018, když spadl pod turistický vláček. Policie navrhla podat obžalobu pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. Podle mluvčí policie Dany Čírtkové obžaloby směřují proti jedné fyzické a jedné právnické osobě.

„Informace ke konkrétním osobám neposkytujeme,“ odpověděla Čírtková na dotaz, zda policie navrhla obžalovat i řidiče vláčku. V případě prokázání viny hrozí fyzické osobě až šest let vězení, u právnické osoby je postihů možných několik včetně zákazu činnosti, řekla Čírtková.

Nehoda se stala 14. července 2018. Chlapec zřejmě vystupoval z turistického vláčku, který ho následně přejel. Přes zásah zdravotníků dítě na místě zemřelo. Alkohol u řidiče vláčku vyloučila dechová zkouška. Po tragédii se kromě odpovědnosti řidiče řešila také případná odpovědnost matky, která dítě doprovázela. Podle Čírtkové se prověřovala odpovědnost několika lidí, objasnily ji znalecké posudky.

Provozovatelé areálu nechali hned po tragédii zvýšit zabezpečení vláčku, i když kontroly podle generální manažerky areálu Evy Černé žádné závady neodhalily. „Vláček momentálně nefunguje, odstavili jsme ho a řidič pracuje na jiné pozici,“ řekla nyní Černá.

Zábavní park Šikland funguje přes 20 let. Z původně westernového městečka je nyní areál se zookoutkem, koupalištěm a atrakcemi pro několik tisíc návštěvníků.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud