Mrtvé miminko leželo v bobří noře: Policie prosí o pomoc!

Mrtvého novorozence našli u potoka v obci Lhotka u Přerova.  (Autor: FTV Prima)
Autor: ČTK - 
5. dubna 2019
16:34

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po matce mrtvého novorozence, jehož našel kolemjdoucí v neděli vpodvečer u Lhotky na Přerovsku. Tělíčko leželo v jámě vyhrabané bobry u místního potoka. V Olomouckém kraji je to druhý případ za posledních 12 měsíců. Matku mrtvého novorozence nalezeného u Věrovan na Olomoucku policisté dosud nenašli.

"Policie hledá matku, která byla těhotná, porodila a nemá dítě u sebe. Kriminalisté se obracejí touto cestou na veřejnost," uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Pokud si někdo ve svém okolí všiml podezřelého chování ženy, která nemá u sebe po porodu novorozené dítě, může zatelefonovat nebo zaslat SMS zprávu na telefonní číslo 724 142 273 nebo anonymně poslat zprávu na e-mailovou adresu krpm.skpv.ook.podatelna@pcr.cz. Kriminalistům mohou při vyřešení tohoto případu pomoci i další informace.

S výzvou se kriminalisté podle Dolejšové obracejí nejen na širokou veřejnost, ale rovněž na lékaře. "Apelují v souvislosti s uvedeným případem na důslednou kontrolu stavu těhotných matek i žen po porodu, včetně jejich novorozenců, a žádají případnou součinnost s policií," řekla Dolejšová.

Policisté přijali oznámení o nálezu mrtvého novorozence u Lhotky na Přerovsku v neděli kolem 17:30. Kolemjdoucí, který tělo objevil, kontaktoval policisty přes linku 158. Tělo novorozence bylo převezeno do Ústavu soudního lékařství k pitvě. Její výsledky nebyly zatím zveřejněny.

Tělíčko bylo podle informací ČTK nalezeno nedaleko rozcestí mezi Lhotkou a přerovskou místní částí Žeravice. Kolemjdoucí jej objevil pod zastávkou u potoka, jde již o katastr Lhotky. Ve Lhotce, samostatné obci se šesti desítkami obyvatel, byla zpráva překvapením.

Obdobný případ řeší policie od loňska. Tělíčko novorozence našli policisté na poli u Věrovan 11. července. Leželo tam zřejmě delší dobu. Podle šéfa krajské kriminální policie Jana Lisického však nejde o čin násilného charakteru a případ vyšetřují policisté z olomouckého územního odboru. Po matce vyšetřovatelé stále pátrají. Dosud kriminalisté prověřili desítky žen z Česka i zahraničí. S žádostí o pomoc se několikrát obrátili na veřejnost, dosud však bezúspěšně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud